Fortnite miało problem

Fortnite miało problem z animacją piersi, bo jest dla… dzieci?

Istnieje wiele rzeczy z którymi developerzy muszą się zmagać na co dzień. Szczególnie wtedy, kiedy ich produkt przeznaczony jest tylko pod usługę online. I tak stało się i tym razem, bo Fortnite miało problem z tym, jak pokazywane są piersi jednej z bohaterek. I nie chodziło o to, że ktoś wpuścił dziwnego moda, ale o fizykę ludzkiego ciała.

Fortnite miało problem

Pojawił się szósty sezon Fortnite, a wraz z nim kilka ulepszeń, które chyba nie do końca poszły po myśli twórców. I nie chodzi tutaj o nowe skórki dla postaci czy arsenał, ale o to, jak zachowywało się ciało bohaterki. Najdziwniejsze jest w tym to, że zachowywało się ono normalnie, czyli tak, jak każde ciało w ruchu. Niektóre jego elementy po prostu… podskakiwały. I tak, chodzi tu o piersi.

Fortnite miało problem z animacją piersi

Nie jest to oczywiście „problem pierwszego świata”, ale zelektryzował całą społeczność skupioną wokół multiplayerowej strzelanki. Dlaczego? Ponieważ do tej pory fizyka ludzkiego ciała w Fortnite nie była przesadnie przestrzegana. Postaci w komiksowej stylistyce wprawdzie poruszały się normalnie, ale nie skupiano się na szczegółach. Tu najważniejsza była akcja i to ona przyciągnęła miliony użytkowników z całego świata. Dziś za to wszyscy mówili o tym, że kobiece postaci wyglądają po prostu… kobieco.

Fortnite miało problem z animacją piersi, ale nie ma problemu z tym, że w grze chodzi o zabijanie. Wprawdzie podlane to wszystko jest sosem lekko prześmiewczym i bardzo kolorowym, to dalej eliminuje się wrogów. Mamy wspominać o tym, że tańczy się po dobrze wykonanym zabójstwie? To problemem dla Epic Games nie było, ale podskakujące piersi już tak. Ten fragment kodu został już usunięty, ale nie wygląda to na zwykły błąd czy glitch. Szczególnie, że piersi zachowywały się po prostu naturalnie. Widocznie programiści postanowili lekko usprawnić ich fizykę, ale widząc reakcję swojej publiczności, zdecydowali się to usunąć.

Prawie jak Dear Or Alive

Jakiś czas temu fani bijatyki Dead Or Alive mieli podobny problem. Okazało się bowiem, że fizyka piersi w tym tytule będzie przygotowana tak, żeby wyglądała naturalnie. Wcześniej była mocno przesadzona, co stało się poniekąd znakiem rozpoznawczym serii. Wygląda więc na to, że trudno jest teraz komukolwiek dogodzić, a świat gier stał się bardzo wrażliwy. Da się jednak zrozumieć twórców i Fortnite oraz Dead Or Alive. Ci pierwsi chcą zachować spójność z wcześniej objętą strategią, a ci drudzy zerwać ze stereotypami.

Trudno ocenić, co złego byłoby w tym, że postaci z Fortnite stały się bardziej uczłowieczone. Vyć może twórcy boją się tego, że prowadziłoby to do posądzenia ich o propagowanie agresji wśród dzieci. Patrząc na to, jak często twórcy gier są szkalowani, kiedy wybucha strzelania w szkole, trudno im się dziwić. W ich przypadku także dmuchalibyśmy na zimne. I tak właśnie stało się i tym razem.

Po nowe gry oraz sprzęt, który pozwoli je wam uruchomić, zapraszamy do naszego sklepu internetowego pod ten adres.

Źródło: Twitter / YouTube / EuroGamer / Fortnite

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...