You are here
Fuchsia od Google z oficjalną stroną internetową artykuły News 

Fuchsia od Google z oficjalną stroną internetową

Gigant z Mountain View bez żadnego komunikatu uruchomił ot tak oficjalną witrynę systemu Fuchsia. Choć strona dedykowana jest deweloperom, fakt jest udostępnienia, czyni projekt jeszcze bardziej „realnym” dla fanów elektroniki użytkowej.

Fuchsia
Fuchsia

Google udostępniło oficjalną witrynę internetową dedykowaną Fuchsia OS, czyli futurystycznej platformie systemowej, która może zrewolucjonizować to, jak postrzegamy urządzenia komputerowe i interakcję z nimi.

Oficjalna strona Fuchsia dla deweloperów

Podczas tegorocznego Google I/O firma opowiedziała co nieco o platformie Fuchsia, dzięki czemu dowiedzieliśmy się o niej kilku interesujących rzeczy. Przede wszystkim system nie zastąpi Androida, o co podejrzewano go już wcześniej. Owszem, finalnie, za kilka lat, pod kontrolą Fuchsia OS może pracować gros urządzeń w tym smartfonów, jednak Google ani słowem nie wspomina o oficjalnym transferze pomiędzy platformami.

Fuchsia
fot. Google

Tytułowa witryny internetowa to tak naprawdę zbiór dokumentacji i wskazówek dla deweloperów, którzy już dziś chcieliby zainstalować oprogramowanie, tak aby móc na nim testować własne rozwiązania. Naturalnie, potrzeba do tego wiedzy, ale to nie wszystko. Otóż narzędzia wymagają dostępu do urządzeń takich jak Acer Switch Alpha 12, Intel NUC oraz Google Pixelbook.

Warto w tym miejscu zaznaczyć, że Fuchsia nie będzie pracowała pod kontrolą jądra Linuksa, z czym spotykamy się w Androidzie. Zamiast tego system będzie oparty na mikrojądrze Zircon, które to rozwiązanie znacząco odbiega od tego stosowanego w zielonym robocie.

Google cały czas testuje Fuchsia OS, a co za tym idzie, możliwe, że projekt w formie finalnej zostanie udostępniony dopiero za 2, 3, a może nawet 4 lata. Jeśli wolicie tradycyjne sprzęty za Androidem, znajdziecie je pod TYM adresem.

Źródło: Android PoliceGoogle

Related posts

Leave a Comment