You are here
Galaxy Round – zakrzywiony Samsung już w sprzedaży! News 

Galaxy Round – zakrzywiony Samsung już w sprzedaży!

Koreański producent jako pierwszy wprowadził do swojej oferty smartfon z „wygiętym” ekranem. Czy nowe urządzenie możemy nazwać rewolucją na polu urządzeń mobilnych?

samsung-galaxy-round-1

Mimo całej sympatii do Samsunga, nie uważam, żeby miała tu miejsce rewolucja. Właściwie poza jednym „bajerem” dotyczącym sprawdzania powiadomień, wszystko już widzieliśmy. Mam nadzieję, że LG podejdzie do sprawy znacznie poważniej i zaprezentuje sprzęt, który będzie można nazywać przełomowym.

Samsung Galaxy Round, bo tak nazywa się nowe urządzenie Koreańczyków, jest tylko jednym z wariantów Galaxy Note III. Konfiguracja sprzętowa wygląda prawie identycznie, jak w przypadku wcześniej wspomnianego Phabletu. Tym sposobem, w środku znajdziemy czterordzeniowy układ Qualcomm Snapdragon 800, taktowany zegarem 2.3 Ghz oraz 3 GB pamięci RAM.

Na przednim panelu urządzenia został umieszczony 5,7-calowy ekran Super Flexible AMOLED, pracujący w rozdzielczości Full HD. Zakrzywiony wyświetlacz pozwolił na zastosowanie ciekawej funkcji pozwalającej na podejrzenie powiadomienia:

http://www.youtube.com/watch?v=UIEExKSjWi4

Smartfon ma pracować pod kontrolą najnowszej dostępnej wersji Android JellyBean 4.3, wraz z zaimplementowaną nakładką TouchWiz UI. Producent nie zdecydował się na upgrade wyglądu całego interfejsu.

Samsung Galaxy Round będzie dostępny w oficjalnej sieci sprzedaży w Korei już jutro, czyli 10 października. Osoby zainteresowane zakupem, powinny przygotować kwotę 1089000 KRW (ok. 1000 $). Koreańczycy, niestety nie poinformowali na razie, kiedy produkt pojawi się na rynku Europejskim.

Related posts

Leave a Comment