You are here
Samsung oszalał — Galaxy S10 z 1 TB pamięci wewnętrznej artykuły News 

Samsung oszalał — Galaxy S10 z 1 TB pamięci wewnętrznej

Twórca serii Galaxy, która u podstaw miała na celu rywalizację z iPhonem od Apple, wpadł na iście diabelski pomysł dotyczący pamięci wewnętrznej smartfona. Masowa produkcja kości eUFS 2.1 o pojemności 1 TB może oznaczać tylko jedno — Galaxy S10 otrzyma aż 1024 GB przestrzeni na dane użytkownika.

Galaxy S10
Fot. Samsung

Ostatnia dekada w świecie technologii to nieustanny pęd za cyframi. Im wyższe wartości, tym lepiej. Więcej RAM-u, wyższe taktowanie procesora, więcej megapikseli, a nawet wyższa przekątna ekranu smartfona. Wyścig trwa w najlepsze, producenci prześcigają się w pomysłach na zdobycie miejsca na podium. W grze bierze udział nawet Samsung.

Galaxy S10 z 1 TB pamięci

Samsung ruszył z masową produkcją kości eUSF 2.1, co może oznaczać tylko jedno — Galaxy S10 otrzyma wspomniany moduł, pokazując Apple, gdzie jego miejsce. Wszak najwyższa wersja iPhone’a ma jedynie 512 GB przestrzeni na dane.

Warto jednak pamiętać, że eUFS 2.1 to nie tylko olbrzymia pojemność, która może zostać przeznaczona na pliki systemowe oraz dane użytkownika. Wspomniane kości cechują się prędkościami — zapisu 1000 MB/s i odczytu 260 MB/s, a to oznacza, że będą naprawdę szybkie. To powinno przełożyć się na bardzo dobrą wydajność smartfonów, które otrzymają tytułowy moduł. Pozostaje jednak jedna istotna kwestia. Czy przeciętny zjadacz chleba potrzebuje tak olbrzymiej przestrzeni w urządzeniu mobilnym?

Samsung umieści w Galaxy S10 portfel na kryptowaluty

Osobiście nie czuję takowej potrzeby. Po serii pytań do znajomych odniosłem wrażenie, że gros użytkowników smartfonów ma podobne zdanie. Traktowałbym to raczej jako ficzer przyszłościowy. W przypadku MacBooka wystarczy mi 256 GB, a jest to przecież komputer będący narzędziem mojej pracy. W smartfonie nie mogę zapełnić nawet 64 GB, choć nie ukrywam, że przy wymianie pomyślę o pojemności 128 GB. Dlaczego? Właśnie ze względu na wspomniany aspekt przyszłościowy. Smartfon, szczególnie flagowy, w założeniu ma być urządzeniem, które spędzi ze mną około dwóch lat. Przez ten czas moje potrzeby mogą wyewoluować. Jesteście podobnego zdania?

Pamiętajcie, że pamięci przenośne w postaci Pendrive’ów, kart SD oraz dysków SSD możecie kupić na Vipelektrogadzet.

Źródło: Samsung

Related posts

Leave a Comment