You are here
Game Pass na październik – mocne tytuły na Xbox w usłudze Gry konsole 

Game Pass na październik – mocne tytuły na Xbox w usłudze

Szykuję się kolejna porcja mocnych gier od Microsoftu dla posiadaczy ich nowej subskrypcji. Oferta Game Pass na październik została już częściowo ujawniona, choć mają w niej pojawić się jeszcze dodatkowe tytuły. Co i kiedy zadebiutuje w usłudze? Oto dokładne informacje na ten temat.

Game Pass na październik
Fot. Microsoft / Dishonored 2 / Game Pass na październik

Zanim przejdziemy do samych gier, warto przypomnieć, czym tak w ogóle jest Game Pass od Microsoftu. To nowa usługa, która opiera się na modelu subskrypcyjnym, gdzie za miesięczną opłatą dostaje się dostęp do ponad 100 produkcji – zarówno na komputery osobiste, jak i na konsolę Xbox One. Dostęp na PC kosztuje miesięcznie obecnie 18.99 złotych (czasowa promocja), a na konsolę 40 złotych. Można także wykupić pakiet Ultimate, gdzie dostajemy dostęp do gier na PC i konsole, a dodatkowo subskrypcję Xbox Live Gold. Tytuły, które się w niej pojawiły, znajdziecie na końcu tego artykułu.

Game Pass na październik

Oferta Game Pass na październik prezentuje się wyjątkowo zachęcająco, a w szczególności, kiedy weźmie się pod uwagę już dostępne tam produkcje. Warto zaznaczyć, że w tego typu usługach, nic nie jest „na zawsze” i niektóre z produkcji z czasem mogą z niej zniknąć. Warto więc od razu „zasysać” je na swoje konsole, by mieć pewność, że kiedyś nam nie znikną.  Co tym razem znajdzie się w Game Pass na październik? Całkiem sporo dobrego, a wiemy już, że to nie wszystkie tytuły, które zostaną tam dodane. Kolejne informacje mają pojawić się w połowie miesiąca, ale już teraz przyjrzymy się temu, co zostanie udostępnione graczom.

Dishonored 2 – od 3 października

Dishonored 2 to największa z produkcji, która trafi do oferty Game Pass na październik. Gracze dostają tutaj wyjątkowy świat, który jest mieszanką steampunka z estetyką znaną z przełomu wieków XIX i XX. To także tytuł, który w swojej pierwszej odsłonie zachwycił niemal każdego, kto się nim zainteresował. Druga część to dalej FPS, ale akacje dzieje się aż piętnaście lat po wydarzeniach z pierwszej odsłony gry. Tym razem akcja będzie działa się w większej ilości lokacji, a dodatkowo pojawi się także kolejny bohater. Nie ma w produkcji zbyt wielu znaczących zmian, względem poprzednika, więc gracze bez trudu odnajdą się w świecie Dishonored. Tak brzmi oficjalny opis gry ze sklepu Microsoft:

„Wciel się ponownie w zabójcę z nadprzyrodzonymi mocami w Dishonored 2 – kontynuacji hitu autorstwa Arkane Studios, pierwszoosobowej gry akcji, która zdobyła ponad 100 nagród „Gry Roku”. Wypróbuj własne metody działania w świecie, w którym mistycyzm zderza się z industrializmem. Jak połączysz wyjątkowy zestaw mocy, broni i gadżetów Twojej postaci, by zlikwidować wrogów?”

World Waz Z – od 10 października

Zupełnie inny tytuł i znacznie nowszy, bo jego premiera odbyła się przecież w tym roku. Tytuł produkcji nie jest bez znaczenia i nawiązuje oczywiście do filmu z Bradem Pittem, gdzie ten musiał rozprawić się z nieumarłymi. Gracz w tej strzelance TPP będzie miał podobne zadanie, więc jej warstwa fabularna schodzi tutaj na drugi plan.

„World War Z to przeznaczona dla maksymalnie czwórki graczy strzelanka kooperacyjna z perspektywy trzeciej osoby, w której znajdziecie ogromne chmary zombi i dużo szybkiej, paskudnie spektakularnej akcji. Tocz przeraźliwe walki z liczącymi setki tłumami nieumarłych. Kooperacyjne kampanie fabularne. Walcz z innymi żywymi w trybach gracz vs gracz vs zombi. Rozwijaj 16 klas postaci i ulepszaj broń.”

Yooka-Laylee – od 17 października

Tym razem patrzymy na klasyczną do bólu platfromówkę z dość komiksową oprawą graficzną, która miejscami potrafi trochę zmęczyć. Bohaterami poruszamy się po kolorowych planszach w pełnym 3D, więc trzeba mieć oczy dookoła głowy, by nie przegapić żadnych poukrywanych skarbów. Całkiem przyjemny tytuł, który może spodobać się nie tylko najmłodszym.

Fallout: New Vegas – od 17 października

Fallout: New Vegas to już poniekąd klasyka, która jednak trochę odstaje od pierwszych odsłon serii. Niemniej to dalej kawał świetnej gry, która osadzona jest w postapokaliptycznej scenerii Stanów Zjednoczonych. I choć tytuł ma już „na karku” dziewięć lat, to dalej potrafi wciągnąć lepiej, niż nie jedna nowa produkcja (tak, patrzymy na ciebie Fallout 76).

Felix The Reaper – od 17 października

Pierwszy premierowy tytuł w tym zestawieniu. Posiadacze Game Pass będą mogli sprawdzić na własnej skórze, jak to jest być pracownikiem Ministerstwa Śmierci. Gracz wcieli się bowiem w tytułowego Felixa, którego zadaniem będzie odnalezienie drogi do swojej prawdziwej miłości, czyli Betty, która pracuje w… Ministerstwie życia. Czy te dwa światy mogą ze sobą współistnieć? Felix The Reaper ma swoją światową premierę 17 października, więc ta przygodówka to naprawdę miła niespodzianka dla posiadaczy Game Pass.

Panzer Dragoon Orta – od 17 października

Ostatni z tytułów, który znany jest na ten moment. Panzer Dragoon Orta to produkcja, gdzie gracz steruje tytułową Ortą, która dosiada smoka. Fabuła? Owszem, jakaś tam jest, ale tytuł skupia się głównie na akcji. Coś idealnego dla miłośników starej SEGI.

Nowe gry oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Microsoft / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment