You are here
Gameplay Blair Witch zachwyca dopracowaniem, a co z klimatem? Gry pc 

Gameplay Blair Witch zachwyca dopracowaniem, a co z klimatem?

Do premiery najnowszego tytułu ze studia Bloober Team, odpowiedzialnego między innymi za Layers of Fear, został miesiąc. To odpowiedni czas na to, by zaprezentować gameplay Blair Witch i tak właśnie się stało. Trzeba przyznać, że samo oglądanie krótkiego materiału potrafi wywołać ciarki na plecach, więc całość po prostu musi się udać.

Gameplay Blair Witch
fot. Bloober Team

Bloober Team postanowiło stworzyć tym razem grę, która oparta jest o historię znaną z filmu. Pisaliśmy dla was o tym szerzej o TUTAJ, więc zachęcamy do zapoznania się z tematem. Tymczasem w sieci pojawił się właśnie pierwszy zapis rozgrywki, choć nie jest on prowadzony „ciągiem”, ale przedstawia fragmenty z różnych miejsc samej gry. To dobre rozwiązanie, bo nie narażamy się na niepotrzebne spoilery.

Gameplay Blair Witch

Co więc pokazuje nam sam gameplay Blair Witch? Przede wszystkim to, że możemy liczyć na naprawdę interesujący klimat całej opowieści. Samo oglądanie potrafi wywołać ciarki na plecach, a nawet boimy się myśleć, co takiego będzie się działo podczas samej rozgrywki. Nie przepadamy za wypadami do lasu, a już w szczególności w nocy. Ten las jest jednak wyjątkowy, bo czai się w nim zło i to bardzo dobrze widać na zaprezentowanych fragmentach rozgrywki. Szczególnie tych dziejących się po zmroku, gdzie naszym jedynym sprzymierzeńcem, będzie światło latarki.

Oczywiście oprócz psa, który ma towarzyszyć graczowi. Pełni on rolę pomocnika, ale trzeba będzie o niego odpowiednio zadbać. Gracz dostanie kilka podstawowych komend, którymi będzie musiał się posługiwać, by dobrze sterować czworonogiem. Jeżeli nie będzie w stanie dostać się sam do jakiegoś miejsca, może wskazać je psu, a ten przyniesie przedmiot. Po samym zwierzęciu widać także to, że odczuwa różne emocje, co może wpływać na samego gracza. W końcu widząc zwierzaka z podkulonym ogonem, mimowolnie zaczynamy szukać zagrożenia. A to jest bardziej niż realne.

Grafika i klimat

Zaprezentowany gameplay Blair Witch pokazuje, że Bloober Team nie zmarnowało danej im szansy i dopieściło grę. Oprawa graficzna jest niesamowita, a sam las został doskonale wymodelowany. Wprawdzie nie wiemy, na ile sam gracz będzie mógł się po nim swobodnie poruszać, ale już teraz widać, że klimat filmu został zachowany. Miejmy nadzieję, że nie będzie tak, że po kilkunastu minutach to wszystko graczom się znudzi i będą podchodzili do Blair Witch jak do każdej innej produkcji. Klimat wprost wylewa się z ekranu, a to daje nadzieję na to, że dostaniemy horror z najwyższej, światowej półki. Premiera Blair Witch na komputery osobiste oraz konsole Xbox One, przewidziana jest na 30 sierpnia. Później ma pojawić się jeszcze wersja na PlayStation 4, ale nie wiadomo, kiedy dokładnie ma to nastąpić.

PC-ty, laptopy oraz konsole, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: Bloober Team / YouTube / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment