gameplay Cyberpunk 2077

Gameplay Cyberpunk 2077 – koniec czekania!

CD Projekt RED zrobiło wszystkim ogromną niespodziankę i ujawniło gameplay Cyberpunk 2077. I to nie byle jaki, bo trwający blisko godzinę i opatrzony komentarzem, który tłumaczy najważniejsze informacje na temat produkcji. Zapnijcie pasy, bo gameplay Cyberpunk 2077 to jazda bez trzymanki.

gameplay Cyberpunk 2077

Warto zaznaczyć, co też czyni sam komentator, że prezentowany fragment rozgrywki pochodzi z wczesnej wersji produkcji, a to oznacza, że finalna wersja może się jeszcze różnić. To zresztą podkreślane jest kilkukrotnie podczas zaprezentowanego wideo. Zdaje się, że niepotrzebnie, bo całość wygląda naprawdę dobrze.

Gameplay Cyberpunk 2077

Zaprezentowany gameplay Cyberpunk 2077 skupia się wokół jednej z postaci. Jak dobrze wiemy, Cyberpunk 2077 ma pozwalać graczom na wybór pomiędzy dwiema płciami, a w tym wypadku obserwujemy Night City z perspektywy kobiety. V, czyli nasza bohaterka, ma za zadanie odnaleźć pewną osobę, ale jak zwykle to bywa w takich sytuacjach, niektóre rzeczy nie idą zgodnie z planem. Ważne jest to, że w końcu CD Projekt RED zdecydowało się na pokazanie wszystkim tego, o czym do tej pory mogli tylko przeczytać.

Świat w Cyberpunk 2077 obserwowali będziemy z perspektywy pierwszoosobowej, a komentator tłumaczy nam po kolei, co takiego może na nas czekać. Począwszy od tego, jak wybierać bohatera, a skończywszy na celu misji. Oczywiście to typowe marketingowe zagranie dla tych, którzy nigdy w tego typu gry nie grali. Wokół produkcji narósł taki hype, ze nawet osoby niezwiązane z branżą, ani nie zainteresowane grami komputerowymi o tytule słyszeli. Teraz mogą się o nim dowiedzieć bardzo dużo i to nawet w sytuacji, kiedy nigdy nie trzymali w dłoni pada.

Co pokazuje gameplay Cyberpunk 2077?

Nasza bohaterka ma pełną swobodę w przemierzaniu Night City, choć oczywiście zadbali o to sami programiści dając jej możliwość podejmowania misji. Podczas rozmów z innymi bohaterami możemy zauważyć to, jak CD Projekt RED podeszło do interakcji. Na ekranie pojawiają się odpowiednie linie dialogowe, a my możemy wybierać, którą drogę obierze V. Nie ma tu chyba większego zaskoczenia, ale też producent nie zamierzał chyba wymyślać koła na nowo.

Spacerując zatłoczonymi ulicami Night City możemy obserwować, kim są mijane przez nas postaci. Nad ich głowami pojawiają się stosowne informacje, a to zapewne z powodu wszczepu, który V ma pod skórą. Takich wszczepów sam tytuł ma oferować znacznie więcej, a to oznacza, że zaprezentowany fragment to jedynie zapowiedź tego, co studio przygotowało dla graczy. Sama animacja postaci może jeszcze nie powala, ale poruszają się one na tyle naturalnie, że nie rzuca się to w oczy. Widać, że CD Projekt RED przyłożyło się do tego, żeby produkcja wyglądała na tyle rzeczywiście, na ile to tylko możliwe. Pisaliśmy już o tym, że same wszczepy będą ważnym elementem gry, a gameplay Cyberpunk 2077 pokazuje także sam moment ich… montowania. Trzeba przyznać, że zrobiono to bardzo dosadnie. V dostaje bowiem specjalną możliwość obserwowania otaczającego ją świata, czyli skaner z możliwością przybliżania. Działa to jak luneta w broni, ale ma także inne możliwości. Jedną z nich jest analizowanie przeciwników czy broni. Dzięki temu łatwiej znajdziemy słaby punkt przeciwnika.

Możemy także zaobserwować, jak wygląda poruszanie się pojazdami po Night City. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby prowadzić także z widoku pierwszej osoby, ale tutaj CD Projekt RED dało także możliwość oglądania naszych poczynań z perspektywy trzecio osobowej.

Będzie hit?

Gameplay Cyberpunk 2077 tylko zaostrzył apetyt na finalną wersję produkcji. Tytuł wygląda na ogromny i wydaje się, że poznanie wszelkich jego tajemnic zajmie bardzo dużo czasu. Trudno oczywiście oceniać, czy będzie to tytuł dłuższy niż Wiedźmin 3, ale na pewno równie emocjonujący. Widać, że niektóre konflikty można rozwiązywać w sposób pokojowy lub ruszać do walki. O ile oczywiście mamy odpowiednio wysoki poziom umiejętności. Samo wybieranie linii dialogowych może sprawić, że produkcję będzie przechodziło się wielokrotnie.

Cyberpunk 2077 to niesamowicie wyczekiwana produkcja, która na tą chwilę zapowiada się ciekawie. To przeraźliwie ogromny tytuł RPG, ale póki co, nie widać w nim niczego aż tak rewolucyjnego. Hype zrobił swoje, ale oczywiście to dopiero gameplay i to pochodzący z niedokończonej jeszcze gry. CD Projekt RED ma jeszcze czas, by zaskoczyć wszystkich, ale oczekiwania są ogromne. Nie zmienia to jednak tego, że materiał z rozgrywki ogląda się wprost wybornie. To zapewnie nie oznacza, że premiera jest już blisko, ale w końcu wiemy, na co czekamy.

Komputery, laptopy oraz konsole możecie znaleźć w naszym sklepie internetowym.

Źródło: Cyberpunk 2077 / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...