Gameplay World War 3

Gameplay World War 3 rozwala system i… Złote Tarasy

Pierwsze wiadomości o tym, że polskie studio przymierza się do stworzenia sieciowego FPS’a we współczesnej stylistyce, zelektryzowały społeczność graczy. Teraz The Farm 51 pokazało w końcu gameplay World War 3 i jedyne co można teraz zrobić, to czekać na wcześniejszy dostęp lub pełną wersję. To będzie hit.

Gameplay World War 3

Pierwszy zwiastun World War 3 zapowiadał świetną rozgrywkę, choć tak naprawdę nie widzieliśmy na nim nawet sekundy prawdziwego gameplayu. Oglądaliśmy ciekawe przerywniki oraz dostaliśmy wycinek tego, co czekało będzie na graczy. Sieciowych rozwałek jest multum, więc studio The Farm 51 musiało znaleźć na siebie pomysł. Jednym z nich jest ten, że umiejscowili akcję w lokacjach, które polscy gracze dobrze znają. I to był strzał w dziesiątkę, bo World War 3 zainteresowało chyba wszystkich.

Gameplay World War 3

Sama lokacja to jedno, ale The Farm 51 ma także doskonałe wyczucie. Największe światowe marki FPS’ów podążyły w różnych kierunkach. Call of Duty poszło w przyszłość i nie wszystkim się to spodobało, a nowy Battlefield V jeszcze przed premierą spotkał się z falą krytyki. Widać, że gracze wprost pragną tego, co kiedyś stanowiło o sile sieciowych rozgrywek. Mamy współczesne pole bitwy, bez zbędnych udziwnień w postaci chociażby jetpacków czy biegania po ścianach.

Gameplay World War 3 rzuca nas w sam środek konfliktu zbrojnego i nie bierze jeńców. Przyczyną, dla której studio dziś wypuściło trailer, jest ich wizyta na targach GamesCom w Kolonii. Osoby, które znajdą się na hali targowej i uda im się dopchać do stoiska, będą miały możliwość przetestowania rozgrywki osobiście. Całej reszcie pozostanie poczekać jeszcze trochę, bo gra w tym roku powinna pojawić się na Steam z opcją wcześniejszego dostępu. Sam gameplay World War 3 został nakręcony z użyciem silnika gry, więc nie ma tutaj mowy o podkręcaniu oprawy graficznej. Co więcej, może być ona jeszcze lepsza, bo to dopiero alpha.

Co czeka na graczy?

W materiale wideo od razu przenosimy na pole walki. Nie ma przydługich wstępów i wprowadzania w klimat, bo to robi sama gra. World War 3 rozgrywał się będzie na kilku mapach, a jedną z nich ma być centrum Warszawy. Gameplay pokazuje więc Pałac Kultury i Nauki oraz galerię handlową Złote Tarasy. Nazwy miejsc są oczywiście lekko zmienione, ale jeżeli chodzi o architekturę oraz odwzorowanie, zdaje się, że jest niema idealnie.

W grze także skorzystano z techniki fotogrametrii, czyli realizm przedmiotów oraz lokacji powinien stać na najwyższym z możliwych poziomów. Zresztą studio The Farm 51 udowodniło już swoje zdolności tworząc chociażby Chernobyl VR Project. World War 3 wygląda jeszcze lepiej, a co więcej, dużo po gameplayu obiecuje. Walki na częściowo otwartych przestrzeniach i z wykorzystaniem ciężkich pojazdów, przywodzą na myśl serię Battlefield i to jedną z jej ciekawszych odsłon, czyli numer trzy. To oczywiście można zaliczyć na plus, choć z finalnym werdyktem, trzeba będzie oczywiście jeszcze chwilę poczekać. Twórcy spędzili też wiele godzin na strzelnicach testując bronie oraz badając to, jak wystrzelone z nich pociski, wpływają na m.in. kamizelki kuloodporne. Widać więc, że będziemy mieli do czynienia z dopracowanym tytułem.

World War 3 w pierwszej kolejności ma trafić na PC-ty, ale niewykluczone, że tytuł zawita także na inne platformy, choć studio tego jeszcze nie potwierdziło.

Komputery oraz laptopy, które pozwolą wam zagrać w World War 3, znajdziecie w naszym sklepie internetowym.

Źródło: World War 3 / YouTube

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...