Gamerze, czego brakuje w Twojej kolekcji?
Jesteś początkującym gamerem? Przygotuj swoje stanowisko do gier tak, by nie odbiegało wyglądem od bazy profesjonalnego zwycięzcy. Zapewnij sobie najkorzystniejsze warunki do pokonywania przeciwników i zacznij widywać swój nick w czołówce najlepszych!
Fotel ma znaczenie
Przyglądałeś się uważnie zdjęciom lub nagraniom potyczek najlepszych gamerów? A może miałeś okazję odwiedzić kolegę, który gra od lat i świetnie sobie radzi? Wszystkich ich – albo przynajmniej większość – łączy pewien szczegół. Każdy… siedzi bardzo wygodnie! Otóż pozycja, w której się znajdujemy podczas pracy przed komputerem, a tym bardziej podczas pochłaniającego wiele godzin grania w gry, jest szalenie ważna. Po pierwsze dla zdrowia (teraźniejszego i przyszłego), po drugie dla komfortu. Tylko bez bólu kręgosłupa, odcisków i skurczów mięśni będziesz w stanie skupić się na rozgrywce w stu procentach.
Fotele dedykowane gamerom są rozbudowane. Liczy się ich kształt, idealnie wyprofilowany i sprzyjający zachowaniu poprawnej pozycji, ale także materiał wykonania. Dobry fotel będzie „oddychał”, zapewniając Twojej skórze komfort niezależnie od pory roku. Powinien mieć dopasowane do Ciebie podłokietniki i zagłówek. Znaczenie mają także elementy umożliwiające regulację, np. wysokości czy odchylenia oparcia. Pamiętaj: zanim zakupisz fotel, wypróbuj go!
Tanie akcesoria nie są złe
To zrozumiałe, że jako początkujący gracz nie chcesz wydawać fortuny na gadżety gamingowe. Nie zawsze też możesz sobie na to pozwolić, zwłaszcza gdy chodzisz jeszcze do szkoły i na sprzęt uzbierałeś dzięki kieszonkowemu i drobnym pracom dorywczym, bądź też jesteś stereotypowym „biednym studentem”.
Na szczęście sprzęt gamingowy znajdziesz w każdym przedziale cenowym. Rozbudowane myszki gamingowe do 100 zł czy nieco tańsze klawiatury z dodatkowymi przyciskami i podświetleniem pozwolą Ci zaoszczędzić na dodatkowe akcesoria, np. słuchawki z mikrofonem do kontaktowania się z drużyną czy kierownicę do gier wyścigowych. Zwróć uwagę, by zarówno myszka, jak i klawiatura miały dodatkowe przyciski. Im więcej – tym lepiej. Są to tak zwane „przyciski programowalne”, które umożliwią Ci zapisanie skomplikowanych komend i uwolnienie ich podczas gry za sprawą jednego kliknięcia. Jak pewnie wiesz, lub wkrótce się dowiesz, o zwycięstwie mogą przesądzić ułamki sekund.
Warto zabierać swoje gadżety gamingowe wszędzie
Istnieje mała szansa na to, że idąc do kafejki internetowej, na turniej bądź do znajomych, by grać z nimi, zabierzesz wygodny fotel. Powinieneś za to wziąć ze sobą akcesoria takie jak myszka i klawiatura. Jeśli wybrałeś modele programowalne i zapisałeś w nich najważniejsze komendy, to zostają one zapamiętane w urządzeniu, nie zaś komputerze. Innymi słowy: podłączając swoją myszkę lub klawiaturę do innego komputera, zachowasz wszystkie skróty, do których jesteś przyzwyczajony.
Myszkę i klawiaturę zmienisz wraz z rozwojem gamingowej „kariery”. Wtedy możesz wybrać model myszki o większym DPI, a klawiaturę z krótszym skokiem klawisza czy w pełni mechaniczną (nie zaś membranową).