microsoft750x300

[GDC 2014] DirectX 12 zapowiedziany – co to oznacza dla środowiska graczy?

Wbrew pozorom całkiem sporo, głównie dzięki temu, że nowa biblioteka pozwala deweloperom na niskopoziomowy dostęp do sprzętu, co z pewnością zwiększy wydajność przyszłych produkcji. Czy to wszystko w kwestii DirectX 12? Skądże znowu…

microsoft750x300

Gigant z Redmond na swojej konferencji podczas Game Developers Conference zapowiedział pojawienie się najnowszej wersji biblioteki DX12. Według Microsoftu nowy Dicrect X pozwoli na zwiększenie jakości grafiki w grach oraz ograniczy użycie CPU. Dodajmy do tego wspomniany wcześniej niskopoziomowy dostęp do hardware i faktycznie możemy spodziewać się więcej niż zadowalających efektów.

Z dobrodziejstw nowej odsłony biblioteki giganta będą mogli cieszyć się posiadacze systemów takich jak: Windows, Windows Phone oraz Xbox. Zaś wsparcie dla DX12 zapewnią firmy takie jak Nvidia, Intel, AMD oraz Qualcomm.

Gry wykorzystujące najnowszą bibliotekę powinny zacząć pojawiać się już na początku przyszłego roku, wtedy też będziemy mogli zweryfikować zapewnienia firmy o znaczącej poprawie grafiki gier komputerowych.

Źródło: WMPU, WPCentral, Neowin

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...