You are here
Pyrkon 2014 – święto miłośników fantastyki czas zacząć! Gry 

Pyrkon 2014 – święto miłośników fantastyki czas zacząć!

Dziś startuje festiwal Pyrkon 2014 – co roku na imprezę związaną z tematyką fantastyki zjeżdżają tłumy z całej Polski. Jak zwykle atrakcji jest mnóstwo, a przed uczestnikami trudne wybory…


Festiwal Pyrkon to jeden z największych ewentów w swojej kategorii. Coroczna impreza, odbywająca się w Poznaniu cieszy się ogromnym uznaniem osób zainteresowanych szeroko pojętą fantastyką. Istny raj dla miłośników prelekcji, pokazów, warsztatów, cosplayu czy łowców nagród. Na fanów tego rodzaju twórczości czeka jak zwykle sporo atrakcji. Festiwal podzielony jest na bloki programowe, które przedstawiają się następująco: blok literacki, komiksowy, filmowy, manga i anime, naukowy, RPG-owy, LARP-owy, planszówkowy, strojów, gier elektronicznych i wiele innych.

Jak możemy zauważyć, każdy znajdzie coś dla siebie, a biorąc pod uwagę to, że na tegoroczny Pyrkon składać się ma ponad tysiąc siedemset niespodzianek, zwiedzających czeka spory ból głowy, który punkt programu wybrać.

My jednak skupmy się na Bloku Gier Elektronicznych. Przede wszystkim Turnieje! Na amatorów elektronicznej rozrywki czeka:

  • Strefa turniejowa League of Legends (LoL),
  • Turnieje w DotA2,
  • Turniej Heartstone,
  • Turniej Starcrafta 2,
  • Turnieje w Rockband, DDR, Naruto Shippunden Ultimate Ninja 2.

Tematy, które warto poruszyć…

Oczywiście nie zabraknie również gości, którzy wygłoszą prelekcje. Tematyka poruszanych kwestii jest bogata, a co ważne nie dotyczy wyłącznie ludzi związanych z branżą. Oto niektóre wykłady, z kategorii – „Must see”:

  • pia 16:00 – Dzień z życia profesjonalnego gracza MMORPG MaxFloPlay i Łukasz Chmielewski

Jak rozpoczęła się nasza przygoda z MMORPG? Które MMO są warte uwagi? Jakie są różnice i podobieństwa między nimi? Jak i na czym przygotowujemy się do sparingów? Co jest potrzebne, żeby zostać profesjonalnym graczem?

  • sob 09:00 – Grocial – czyli robocza nazwa dla game socialu Marta `Denae` Matyjewicz i Paweł `Adahl` Matyjewicz – Grające Kobiety

Singiel vs. Co-op vs. Multi.

Kilka słów o tym, że w gry grają inni ludzie, a nie tylko boty. Gratisowo obiecujemy krotki poradnik dotyczący tego, jak poderwać Grającą Kobietę.

  • sob 15:00 – Agresja w grach komputerowych PTBG Staszek Krawczyk

„Gry komputerowe wywołują agresję”, „Gry nie powodują agresji” – to typowe nagłówki dotyczące brutalności w elektronicznej rozrywce. Sensacyjne, proste, skrajne. W rzeczywistości agresja w grach to temat bardziej skomplikowany – a przez to również znacznie ciekawszy! Podczas prelekcji opowiem o tym, na co warto zwracać uwagę, gdy czytamy o wynikach badań nad elektroniczną przemocą.

Na uczestników wydarzenia czekają również spotkania z wydawcami, stoiska sprzedażowe, gry, konkursy i wiele więcej.

Jednak festiwal to nie tylko konsumenci, ale również wydawcy gier i producenci sprzętu. Na nie jednej edycji wydarzenia swoją premierę miały głośne tytuły gier. Na Pyrkonie 2014 wystawi się m. in. Techland. Na stoisku wydawnictwa będzie można po raz pierwszy zagrać w wyczekiwaną od dłuższego czasu kontynuację kultowej strategii fantasy – Age of Wonder 3.

Impreza startuje już dziś od godziny 14:00 na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich. Wszystkich zainteresowanych tegorocznym Pyrkonem odsyłam do pełnego programu ewentu oraz oficjalnej strony Festiwalu.

Fot: Alternation.pl

Related posts

Leave a Comment