You are here
Project Morpheus ujawniony – Sony zaprezentowało odpowiedź na Oculus Rift Gry 

Project Morpheus ujawniony – Sony zaprezentowało odpowiedź na Oculus Rift

Sony podczas konferencji w ramach Game Developers Conference zaprezentowało wyczekiwanego konkurenta dla Oculus Rifta… Co kryje się pod nazwą „Project Morpheus” przeczytacie poniżej.

Na odbywających się w San Francisco GDC Sony, tak jak przewidywano, zaprezentowało własne gogle VR (Virtual Reality). Jeszcze nie zdążył ostygnąć wczorajszy news, a już musimy pisać uaktualnienie… Urządzenie japońskiego koncernu wyposażone zostało 5-calowy wyświetlacz LCD 1080p z 90° zakresem widzenia. Sprzęt ma być kompatybilny z kontrolerem DualShock 4 i PlayStation Move oraz ma posiadać wbudowany akcelerometr wraz z żyroskopem, z kolei PlayStation Camera będzie odpowiadała za śledzenie pozycji i ruchów naszej głowy tak, aby w czasie jej rotacji obraz świata, którego jesteśmy akurat częścią, intuicyjnie przemieszczał się w czasie rzeczywistym. Project Morpheus współpracuje z PS4.

http://www.youtube.com/watch?v=ngMOngbsdY4

Wraz z urządzeniem producenta z Kraju Kwitnącej Wiśni otrzymamy nową technologię 3D audio, dzięki tej funkcjonalności odtwarzany zostanie stereoskopowy dźwięk we wszystkich kierunkach i zmieniać się będzie w zależności od położenia naszej głowy. Do hełmu dodana będzie też możliwość podłączenia zewnętrznych słuchawek, więc jeśli przyzwyczailiśmy się do własnego zestawu nic nie soi na przeszkodzie, aby dalej go używać. Na konferencji prototyp gogli VR wyposażony był w kabel, jednak twórcy uprzedzili, ze urządzenie jest jeszcze w fazie prototypu i nie wykluczone, że wersja pełnoprawna zostanie wzbogacona o funkcje bezprzewodowe.

Twórcy szumnie zapowiadają, że sprzęt oferować będzie wysokiej klasy obraz oraz dźwięk, przy niskim opóźnieniu i dużej liczbie wyświetlanych klatek na sekundę.

Czy powyższe zapewnienia Sony okażą się prawdą można samemu sprawdzić w grach: EVE: Valkyrie, The Deep, The Castle oraz specjalnie przygotowanej wersji nowego Thiefa. Firma nawiązała również współprace z takimi potentatami branży elektronicznej jak Crytek czy Epic Games, zatem możemy się z biegiem czasu spodziewać kolejnych produkcji kompatybilnych ze sprzętem Japończyków.

Specyfikacja urządzenia przedstawia się następująco:

  • Rozdzielczość 1080p z 90-stopniowym polem widzenia,
  • Odległość źrenicy wyjściowej 15 mm,
  • Wyświetlacz 1000Hz,
  • Możliwość pełnego obrotu o 360 stopni.

Data premiery jak i cena póki co pozostają jeszcze nieznane. Więcej szczegółów o Sony zdradzi zapewne na zbliżających się targach E3 w Los Angeles.

Related posts

Leave a Comment