GeForce z serii 700 jeszcze w tym roku?

Na rynku już od jakiegoś czasu królują  mobilne układy GeForce 700. Na ich desktopowe odpowiedniki  mieliśmy poczekać nieco dłużej. Jak dowiedziała się redakcja Fudzilli, premiera nowego dziecka Nvidii może nastąpić znacznie wcześniej, niż wszyscy przypuszczali.

Według poufnego źródła zespołu  Fudzilli, nowe karty graficzne Nvidia zaprezentuje  już w maju. Początkowo realną datą prezentacji procesorów graficznych serii 7 miały być targi CES w 2014 r. Jednak innowacyjna firma z Ameryki zdecydowała się przyspieszyć premierę swoich układów i jest wielce prawdopodobne, że prezentacja GeForce 7 nastąpi na Computex 2013, czyli już 4 czerwca.

Same akceleratory niestety nadal będą oparte na architekturze Kepler korzystającej z procesu technologicznego 28 nm. Nowa architektura Maxwell bazująca na 20 nanometrowych procesorach zadebiutuje dopiero za dwa lata.

Czy pośpiech  Nvidii, który spowodowany jest coraz agresywniejszą ofensywą ze strony AMD nie odbije się im „czkawką”? Przekonamy się już wkrótce.

Źródło: Fudzilla.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...