Większość Izby Reprezentantów za ustawą CISPA – protest prawie 400 stron internetowych

Ponad 390 stron internetowych dołączyło do Anonymous w ramach protestu przeciwko CISPA.

Izba Reprezentantów zagłosowała za wprowadzeniem ustawy Cyber Intelligence Sharing and Protection Act (CISPA), która pozwoli na przekazywanie informacji o ruchu w internecie pomiędzy różnymi agencjami rządowymi i prywatnymi firmami. Jest to kontrowersyjna ustawa, bardzo krytykowana przez organizacje, które zajmują się ochroną danych osobowych oraz przez sam Biały Dom.

11819 642001219149852 64448290 n
Wszyscy pamiętamy ubiegłoroczny protest przeciwko ACTA i SOPA, teraz też zachęca się do zaczerniania stron w ramach sprzeciwu dla ustawy CISPA. Problem w tym, że w akcji nie bierze udział żadna ważna i duża witryna. W tamtym roku w dniu protestu przeciwko SOPA takie portale jak Wikipedia, Google czy Reddit przestały normalnie funkcjonować. Teraz jest problem z CISPA, ale na liście strajkujących są tylko prywatne strony lub blogi.

Czy oznacza to, że internauci już nie chcą walczyć o swoją prywatność? Niekoniecznie. Ponieważ Electronic Frontier Foundation podaje, że ustawa jest napisana zbyt ogólnie, aby przeszła dalej. Więc wychodzi na to, że na razie nie mamy się czego bać, co znajduje potwierdzenie w tym, że na razie nie ma wielkiego odzewu, a każdy przecież wie, że trzeba uderzyć mocno w stół, żeby norzyce się odezwały. Dlatego zanim wpadniemy w panikę, poczekamy aż sprawa naprawdę nabierze rozpędu.

źródło: www.guardian.co.uk, www.cispaisback.org

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...