Samochód od Apple!

Są iPhone’y, iPad’y i iPody, więc nadszedł czas na iSamochód. Apple i Volkswagen robią wspólny krok by stworzyć nową odmianę auta dobrego dla wszystkich, czyli iBeetle.

Firma z Cupertinio rozpoczęła współpracę z Volkswagenem, by stworzyć auto przyszłości – iBeetle. Ma to być nowiutka wersja kultowego już „Garbusa”, która będzie kompatybilna ze wszystkimi produktami Apple.

vw-passat-alltrack-wnetrze
Współpracę między firmami ogłoszono na targach motoryzacyjnych, które odbyły się w Szanghaju. W sprzedaży samochód ma pojawić się już w 2014 roku. Wyprodukowane zostaną dwa modele tego przełomowego auta – iBeetle Coup oraz iBeetle Convertible.

Volkswagen 4
To, czym ma się wyróżniać efekt pracy dwóch gigantów, to wyposażenie. Zapowiadane są dwa elementy: stacja dokująca, która pozwoli na prowadzenie rozmów bez trzymania telefonu w dłoni, a także dedykowana aplikacja do obsługi całości. Czy nie jest to trochę mało? Po co nagłaśniać tak wielką współpracę   jak wygląda, że nic wielkiego z tego nie wyjdzie? Czy warto, dowiemy się za rok.

Dla podtrzymania entuzjazmu fanów marki Apple dodajemy, że będzie możliwość wybrania koloru tapicerki pasującej do naszych apple’owskich gadżetów. Do wyboru będzie czysta biel, monochromatyczna czerń oraz refleksyjny szary.

2014-volkswagen-ibeetle-3 large verge medium landscape
Dodatkowo aplikacja iBeetle będzie pozwalała na głosowe odczytanie SMS-a lub komunikatów z Facebooka, więc nie będziemy musieli zerkać na ekran telefonu w trakcie jazdy. Zsynchronizujemy ją też z iTunes, by móc słuchać naszej ulubionej muzyki w samochodzie. Także będziemy mogli wysyłać zdjęcia jako pocztówki, które będą powiadamiać naszych znajomych o naszym aktualnym położeniu.

Nie do końca wiem, czy potrzebny jest nam zupełnie nowy samochód, by mieć to wszystko. Apple i VW musieliby wsadzić tam naprawdę coś wspaniałego, żebym zdecydowała się na takie auto. Może autopilot albo robot malujący paznokcie w czasie jazdy?

źródło: mashable.com

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...