GG dostępne na Linuxa – w końcu!

Ten niegdyś niezwykle popularny komunikator internetowy osiągnął już wersje 12.0.46.10884, wnoszącą kilka zmian w wyglądzie, poprawki oraz optymalizacje działania. To jednak nie wszystko. Nowa wersja, zgodnie ze wcześniejszymi zapowiedziami (sprzed dwóch lat), będzie działać na Ubuntu.

Gaduggg750x300

Jest to szczególnie dobra wiadomość dla osób korzystających z dystrybucji Linuxa pod nazwą Ubuntu, choć GG powinno działać na innych distro opartych na debianie.

Owszem, zawsze można było skorzystać z nieoficjalnego klienta usługi np. Kadu, lecz działanie oraz synchronizacja rozmów z innymi urządzeniami pozostawiała wiele do życzenia.

Słabnąca popularność GG (dawniej Gadu-Gadu) musiała wpłynąć na opieszałość firmy we wdrażaniu oprogramowania na mniej popularne platformy. Niestety, nawet takie działania mogą nie przynieść zamierzonego efektu. Odzyskanie użytkowników, którzy porzucili GG na rzecz Facebook Messengera i Hangoutów jest niezwykle trudnym zadaniem, któremu firma raczej nie podoła.

Mimo, iż na co dzień nie korzystam już z GG, mam do niego sentyment, podobnie jak wielu moich znajomych. Przypomnijcie sobie tylko jak owy programik ułatwił naszą komunikacje sieciową. GG było jedną z pierwszych aplikacji jakie instalowało się po zainstalowaniu nowego systemu, lecz to już przeszłość, a szkoda.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...