Nymi – otwórz swoim sercem konto bankowe, włącz komputer, odpal samochód

Były już różne sposoby na zabezpieczenie naszych kont: hasła, piny, czytniki linii papilarnych, a nawet rodem z filmów scence-fiction – skanowanie tęczówki oka. Każdy z wymienionych wyżej sposobów ma swoje wady: trudności z zapamiętaniem kolejnego już PINu, hasła czy bardzo drogie skanery oka. Teraz jest szansa na coś zupełnie nowego i zarazem bezpiecznego: autoryzacja oparta na mechanizmach biometrycznych.

Bionym Nymi colors stacked

Nymi, bo tak nazywa się to świeże urządzenie, to projekt opaski, która ma za zadanie uwierzytelniać naszą tożsamość. Całość opiera się na badaniu elektrokardiograficznym serca, gdzie EKG mierzy elektryczną aktywność serca, która jest unikalna dla każdego człowieka, ponieważ każdy z nas ma inną wielkość mięśnia, kształt, położenie czy ilość uderzeń na minutę.

heartid

Twórcy Nymi twierdzą także, że opaska jest o wiele bezpieczniejsza niż np. PIN, który da się złamać, czy nawet czytnik linii papilarnych, który można oszukać. Opaska jest tak zaprojektowana, że dostanie się do naszych danych jest możliwe tylko w momencie, gdy posiada się opaskę i potrafi się odtworzyć nasz niepowtarzalny rytm serca. Do tego osoba, która chciałaby dostać się do systemu musiałaby posiadać nasz smartfon. Co ciekawe, cały proces kończy się w momencie gdy zdejmiemy opaskę z dłoni.

http://www.youtube.com/watch?v=jUO7Qnmc8vE

Po tym wszystkim Nymi wydaje się idealne do zabezpieczenia naszych danych czy pieniędzy. Można powiedzieć, że to serce otwiera nam nowe drzwi. To wszystko dzięki zastosowaniu żyroskopu, czujnika zbliżeniowego i akcelerometru, które działając wspólnie idealnie potrafią potwierdzić naszą tożsamość oraz uruchomić takie urządzenia jak samochód czy komputer.

Bionym Nymi black top

Firma Bionym, która stoi za sprawą opaski przeprowadza już rozmowy z topowym producentem smartfonów na świecie. Wszystko wskazuje na to, że już niedługo będziemy mieć szansę nabyć taki bajer dla siebie. Pierwsza seria urządzenia już została wyprodukowana i możemy ją zamówić za kwotę 79 dolarów. Cena  następnym rzucie wzrośnie do 99 dolarów. Miejmy tylko nadzieję, że nie będzie kompatybilna tylko z jedną firmą smartfonów, na pewno ograniczyłoby to rozwój popularności opaski Nymi. Jak tylko trafi w nasze ręce to podzielimy się z Wami naszą opinią.

Dodaj komentarz

3830 More posts in artykuły category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...