You are here
Gimbal do smartfonów Moza Mini-S w polskiej dystrybucji Solectric artykuły News 

Gimbal do smartfonów Moza Mini-S w polskiej dystrybucji Solectric

Do oferty Soletric zawitało właśnie interesujące akcesorium do smartfonów. 3-osiowy gimbal Moza Mini-S jest nie tylko wygodny i atrakcyjny wizualnie. Akumulator wbudowany w urządzenie pozwala nagrywać wideo przez nawet 8 godzin! Wszystko to za śmieszne jak na tego typu gadżet pieniądze.

Moza Mini-S 01
fot. Solectric

O Solectric wspominaliśmy przy okazji minionych targów IFA 2019 w Berlinie. Wtedy też na stoisku firmy pojawiły się między innymi roboty edukacyjne. Dziś do rzeczonej dystrubucji wchodzi nowość w postaci gimala do smartfona, który bez większych przeszkód może pełnić rolę statywu oraz selfie sticka. Dodając do tego niską cenę i długi, naprawdę długi czas pracy na baterii, ciężko znaleźć mi powód, by odradzić komukolwiek kupno tegoż akcesorium.

Gimbal Moza Mini-S z 8-godzinnym trybem pracy na baterii

Myślę, że nie muszę tłumaczyć naszym czytelnikom, czym jest gimbal, ale dla formalności powiem tylko, że jest to urządzenie wspomagające uzyskanie stabilnego ujęcia. Żyroskopowe rozwiązania działają kapitalnie i sprawiają, że wideo kręcone „z ręki” wygląda na profesjonalne. Niestety, gimbalne są przeważnie drogie. Nawet jeśli znajdziemy modele w niższych cenach, czas pracy na jednym ładowaniu woła o pomstę do nieba. Z Moza Mini-S jest inaczej, a przynajmniej tak deklaruje producent. Postaram się o możliwość przetestowania urządzenia i sprawdzę, jak deklaracje mają się do rzeczywistych osiągów. Jestem jednak dobrej myśli.

Moza Mini-S 01
fot. Solectric

Moza Mini-S to 3-osiowy gimbal o niewielkich rozmiarach i możliwości wygodnego złożenia do transportu. Sprzęt o wymiarach 13 x 6,8 x 19,5 cm i wadze 495 g idealnie sprawdzi się w dynamicznych ujęciach z imprez kulturalnych tudzież sportowych. Naturalnie, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać go również jako standardowy statyw. Wbrew pozorom dla wielu osób może okazać się to przydatne. W konstrukcji zatopiono przycisku, za pomocą których możemy zarządzać ostrością oraz nachyleniem gimbala. Pełnie możliwości zyskamy, podłączając urządzenie do smartfona.

Na koniec dodam tylko, że Moza Mini-S otrzymał akumulator o pojemności 2200 mAh. To czyni z niego akcesorium działające bez podłączania do ładowarki przez nawet 8 godzin. Sprzęt kupicie w oficjalnym sklepie firmy w cenie 399 złotych.

Źródło: Informacja prasowa

Related posts

Leave a Comment