You are here
Pracownik Yahoo włamywał się na konta pocztowe, szukając nagości artykuły News 

Pracownik Yahoo włamywał się na konta pocztowe, szukając nagości

Jeden z byłych inżynierów Yahoo przyznał się do włamania na przeszło 6 000 kont pocztowych użytkowników, które przeszukiwał w poszukiwaniu intymnych zdjęć młodszych kobiet, przyjaciół, a nawet współpracowników. Grozi mu do 5 lat więzienia oraz grzywna wysokości 250 000 dolarów.

Yahoo
fot. Pixabay

Były pracownik Yahoo Reyes Daniel Ruiz włamywał się na konta pocztowe, próbując tym samym odnaleźć nagie zdjęcia młodych kobiet oraz kolegów (koleżanek) z pracy. Mężczyzna przyznał się do winy i jak łatwo zgadnąć, został już zwolniony z pracy. Teraz czeka go proces, wysoka kara finansowa i najprawdopodobniej również odsiadka.

Pracownik Yahoo włamał się na 6 000 kont

Reyes Daniel Ruiz przyznał się do uzyskania nieuprawnionego dostępu do aż 6 000 kont pocztowych Yahoo. Jak twierdzi, włamania miały na celu pozyskanie intymnych zdjęć kobiet, w tym znanych mu współpracowniczek. Nie ma pewności co do tego, czy bohaterowi historii udało się zdobyć jakiekolwiek zdjęcia. Niemniej, podejrzewam, że jegomość „obejrzał” całkiem sporo „nagości”.

Tajemnicą pozostaje również metoda włamań. Na ten moment nie jesteśmy w posiadaniu rzeczonej wiedzy. Reyes Daniel Ruiz mógł wykorzystać swoje umiejętności, ale w grę wchodzi jeszcze jedna metoda. Możliwe, że jako pracownik Yahoo otrzymał okresowy dostęp do niektórych kont. Wszystko okaże się w toku postępowania sądowego. 34-latek może spodziewać się surowego werdyktu. Wszystko z uwagi na skalę jego działań. Nie mówimy bowiem o jednostkowym przypadku czy kilku włamaniach, ale o 6 000 przypadków, z których każdy mógłby stanowić odrębne przestępstwo.

Cała sprawa mocno rzutuje na zaufanie do Yahoo. Choć nikt nie powiedział tego wprost, firma mogła okresowo udostępnić pracownikowi dostęp do kont użytkowników. Oczywiście nie robiono tego w złej wierze, ale należy mieć świadomość tego, że anonimowość w sieci nie istnieje. Nawet jeśli nikt celowo nie dokona włamu na naszą pocztę, mogą ją przeglądać pracownicy firm.

Źródło: The Verge

Related posts

Leave a Comment