You are here
[IFA 2019] Stoisko Solectric, czyli roboty, Insta 360 Go i projektor XGIM artykuły News Wydarzenia 

[IFA 2019] Stoisko Solectric, czyli roboty, Insta 360 Go i projektor XGIM

Targi IFA to nie tylko nowości producentów smartfonów i komputerów. To również inni wystawcy, wśród których nie mogło zabraknąć polskiego dystrybutora sprzętów takich jak robot edukacyjny DJI RoboMaster S1, kamerka Insta360 Go oraz wygodny projektor XGIM.

Solectric RoboMaster
fot. Solectric

Solectric trudni się polską dystrybucją kapitalnych urządzeń z segmentu elektroniki użytkowej, a nawet edukacyjnej. Na stoisku podczas ostatnich targów IFA mogliśmy obejrzeć niektóre produkty i sprawdzić, czy naprawdę warto się nimi zainteresować.

Solectric na IFA 2019

Jednym z ciekawszych w mojej opinii urządzeń wystawianych przez Solectric był RoboMaster S1 od DJI. Edukacyjny robot pozwala zgłębiać arkana matematyki, programowania czy fizyki, do której to czynności wykorzystuje wciągające gry. W sprzęcie umieszczono łącznie 7 silników, 6 czujników uderzeń, 7 czujników podczerwieni, kamerę, mikrofon, głośnik, 2 żyroskopy oraz 21 LED-ów. Nieźle, zwłaszcza, że do RoboMaster S1 możemy podłączyć dodatkowe akcesoria, które bez problemu zaprogramujemy do własnych potrzeb. Wystarczy znajomość języków Python oraz Scratch.

Firma DJI, znana dotychczas przede wszystkim z produkcji dronów, pojawia się na rynku robotów edukacyjnych i od razu bardzo wysoko zawiesza poprzeczkę, tworząc rewelacyjnego robota, który ma wartość edukacyjną, ale i jest skierowany do fanów gamingu – mówi Marek Krygier, CEO Solectric GMBH Polska.

Kolejny element wystawy to kamerka Insta360 Go. Producent chwali się, że jest to najmniejsza na świecie kamera sportowa ze stabilizacją. Cóż 50 mm długości i waga 18,3 grama robią wrażenie i czynią z urządzenia naprawdę mobilny gadżet. Kamerka pozwala na rejestrowanie 30-sekundowych filmów 1080. Bateria zapewni nam aż 200 takich klipów.

Solectric
fot. Solectric

Kamerka GO jest ogromnym hitem i powstała po to, by zrewolucjonizować podejście do filmowania, powodując, że od teraz rejestrowanie obrazu jest dużo prostsze i szybsze. Jej niewielkie gabaryty pozwolą użytkownikom nagrywać wideo w każdych warunkach.

Na stoisku Solectric gościły także wielofunkcyjne projektory XGIM z głośnikami JBL oraz Harman/Kardon oraz roboty Photon, Ablix, oraz Krypton.

Źródło: Solectric

Related posts

Leave a Comment