gimbal

Gimbal Osmo oferuje video najwyższej jakości

Coraz bardziej odchodzi się od tradycyjnych kamer. Filmujemy dronami, smartfonami, kamerami sportowymi. Wszystko zależy od tego, jaki efekt chcemy uzyskać i w  jakich warunkach nagrywamy. Są jeszcze takie urządzenia jak Gimbal, a przedstawicielem tej klasy jest Gimbal OSMO.

gimbal

Czym jest Gimbal? Stabilizatorem sprężynowym z wbudowanym kamerą. Takie połączenie pozwala uzyskać pliki video dobrej jakości bez drgań obrazu. Osmo jest wyprodukowany przez firmę DJI. Oferuje nam nagrywanie w rozdzielczości 4K przy 30kl./s lub FullHD do 120 kl./s. Takie parametry robią wrażenie. Świetną jakość filmów zapewni 12-megapikselowa matryca Sony Exymor R CMOS. Na Gimbala Osmo składają się trzy elementy. Opisany obiektyw od Sony, stabilizator Zenmuse X3 oraz uchwyt na smartfon. Dzięki aplikacji DJI Go mamy podgląd w czasie rzeczywistym z naszej kamery na telefonie komórkowym. Do połączenia obu urządzeń wykorzystywana jest technologia WiFi. Funkcja panoramy pozwala na odzwierciedlenie otoczenia w obrębie 360 stopni.

Gimbal wydaje mi się ewolucją kamer sportowych. Dzięki sprężynowej stabilizacji obrazu uzyskamy video bez zbędnych wstrząsów, co znacznie wpływa na doznania z oglądania materiąłów filmowych zarejestrowanych za pomocą urządzenia. Świetna matryca nagrywająca nawet w 120 kl./s wpłynie na płynność nagrania. Producent bardzo dobrze zrobił, umieszczając dodatkowy uchwyt na smartfon oraz wyposażając OSMO w moduł WiFi. Podgląd podczas nagrywania jest naprawdę przydatny.

Nie jest to jednak tani gadżet. Aby stać się posiadaczem Gimbala OSMO trzeba mieć wolne 3199zł. Trochę dużo, jednak nie jest to już typowo amatorski sprzęt, a raczej coś z wyższej półki. Jeśli aktywnie spędzasz czas i lubisz nagrywać swoje poczynania, to urządzenie jest dla Ciebie.

źródło: DJI

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...