jblflip

Głośnik Bluetooth to przydatny gadżet czy zbędny bajer?

Na rynku pojawia się coraz więcej przenośnych głośników. Jednak czy warto inwestować w urządzenia tego typu? Przedział cenowy zaczyna się już od 50 kilku złotych za mały grajek, do kilkuset złotych za sporo większy sprzęt.

jblflip

Miałem do czynienia z głośnikami Bluetooth różnej maści, od tych najtańszych do tych z wyższej półki. Osobiście uważam, że jak ktoś lubi słuchać muzyki, to jak najbardziej jest to przydatny sprzęt. Wiosną czy latem, zawsze można zabrać takie przenośne urządzenie ze sobą, idąc na łono natury i relaksować się w rytm muzyki. Oczywiście wiadomo, im głośnik droższy, tym jakość odtwarzanej muzyki będzie lepsza oraz wydłuży się czas działania na jednym ładowaniu. Grubość portfela przy zakupie ma duże znaczenie. Przez długi okres korzystałem z JBL Flip 2. Jego zakup to koszt około 350 złotych. Uważam, że za te pieniądze lepszego głośnika nie znajdziemy. Jego minusem jest waga, ponieważ do najlżejszych nie należy.

Ostatnio w ręce wpadł mi BlauPunkt BT 5. Żeby stać się posiadaczem tego głośnika, trzeba wydać około 100 złotych. Jest on dosyć rzadko spotykany i szczerze mówiąc, nie wiem czemu. Bateria wystarcza na kilka godzin odtwarzania muzyki, a jakość dźwięku jest na dobrym poziomie. Oczywiście im głośniej, tym częściej zdarzaj się jakieś trzaski, ale nie oszukujmy się, to nie jest sprzęt z najwyższej półki. Dużą zaletą tego typu głośników jest ich mobilność, czasem nawet przydaje się w domu, możemy go zabierać, idąc pod prysznic. Droższe urządzania nie tylko odtwarzają muzykę , ale coraz częściej mają funkcję powerbanku, co w dobie rozładowujących się smartfonów jest niewątpliwą zaletą. Zawsze również taki głośnik możemy podłączyć do komputera i mieć nieco lepszy odtwarzacz niż standardowy.

Zbliżają się święta i jeśli nie macie pomysłu co kupić bliskim, to może głośnik na Bluetooth jest dobrym rozwiązaniem. Na ulicach widać mnóstwo ludzi w słuchawkach, muzyka nam towarzyszy przez cały czas. Ilość urządzeń i przedział cenowy spokojnie pozwoli wybrać głośnik, który nas zadowoli.

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

Dodaj komentarz

445 More posts in felietony category
Recommended for you
Subskrypcja VOD
Subskrypcja VOD ma także wady, o których często zapominamy

Ostatnie kilka lat pokazuje, jak łatwo zachłysnąć się czymś nowym i pozornie wygodnym, by nagle...