canon 750x300 1

XEED 4K500ST – projektor 4K od Canona

Obrodziło nam ostatnio w projektory. Czyżby producenci odkryli w końcu, że zależy nam nie tylko na jakości, ale także rozmiarze? Wszak oglądanie filmu czy ulubionego serialu na ścianie mieszkania to zupełnie inne przeżycie, niż wpatrywanie się w telewizor.

 
canon 750x300 1
Na początku przyszłego roku, będzie można zaopatrzyć się w nowy projektor od Canona. I nie ma tutaj mowy o żadnym zapychaniu rynku niepotrzebnym produktem. XEED 4K500ST to w pełni profesjonalny sprzęt, ale raczej nie zamontujecie go w salonie. Oczywiście, jeżeli będziecie mieli na to ochotę, nic nie stanie wam na przeszkodzie. Jednak projektor stworzono do wyższych celów.
Wszystko przez jego wyjątkową i dopracowaną specyfikację. XEED 4K500ST przede wszystkim oferuje wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 4K, a tym samym nadaje się idealnie do prezentowania symulacji czy ozdabiania muzealnych ścian, gdzie jego walory zostaną odpowiednio wykorzystane. Rozdzielczość (4096×2400 px) to tylko początek, bo projektor Canona wyposażono w szerokokątny, zmiennoogniskowy szklany obiektyw. Co więcej, przesłona ustawiona jest stale na f/2.6 w całym zakresie ogniskowej. Tym samym, jasność wyświetlanego obrazu będzie niemal identyczna, niezależnie od tego, gdzie zamontujemy opisywany sprzęt.
 
canon 750x300 2
Projektor ma także system optyczny AISYS, który zapewniać ma czystsze kolory, większy kontrast oraz wyjątkową ostrość przy reprodukcjach czerni. To ostatnie przydać się może szczególnie osobom, które korzystają ze wszelakiej maści programów do obróbki graficznej lub projektowania. Jasność XEED 4K500ST to aż 5000 lumenów, a żywotność lampy ma wystarczyć na 4000 godzin (tryb Eco).
Obiektyw jest oczywiście wymienny, a Canon nie zapomniał także o korekcji zniekształceń trapezowych w czterech rogach i tym samym, pozwolił na wyświetlanie jednego obrazu z kilku projektorów naraz. Widać, że producent przyłożył się i zaprojektował sprzęt najwyższych lotów.
Źrodło: Canon
Fot: jw.
_________________________
Projektory znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...