You are here
GMail uprzedzi o urlopie nadgorliwych użytkowników – oto nowa funkcja artykuły News 

GMail uprzedzi o urlopie nadgorliwych użytkowników – oto nowa funkcja

Niby wakacje już się skończyły, ale w sezon urlopowy dla niektórych dalej trwa w najlepsze. Każdy kto prowadzi własną działalność lub zwyczajnie pracuje w firmie ten wie, że urlop to rzecz święta i nie należy wtedy mu przeszkadzać. Wie o tym także Google, bo teraz GMail uprzedzi o urlopie osoby, które będą próbowały do nas napisać, a my nie musimy nic z tym robić. Choć jest pewien haczyk.

GMail uprzedzi o urlopie
Fot. GSuite updates / GMail

W zależności od tego, jaką działalność się prowadzi, w dzisiejszych czasach i tak trzeba korzystać z maila. Nie ma więc możliwości, by zupełnie zapomnieć o tym kanale komunikacji i przenieść się całkowicie tylko np. na Messengera. Oczywiście część z firm planuje robić i tak, ale zważywszy na to, że czasami zdarzają się awarie, dobrze mieć dostęp także do normalnej skrzynki pocztowej. A co w sytuacji, gdy idziemy na urlop?

GMail uprzedzi o urlopie

Google doskonale wie, że czasem o czymś zapomnimy. Nie ustawimy autorespondera, bo zwyczajnie wypadło nam to z głowy, gdyż przed wakacjami jest znacznie więcej rzeczy do zrobienia w pracy, niż podczas normalnych dni. Chcemy pozamyka wszystkie otwarte sprawy, poinformować współpracowników co takiego będzie trzeba zrobić i generalnie więcej z tym zamieszania, niż spokoju. Teraz więc GMail uprzedzi o urlopie osoby, które będą do nas chciały napisać maila. A co ze wspomnianym haczykiem?

Cóż, nowa usługa dostępna będzie póki co, tylko dla użytkowników pakietu GSuit, czyli klientów korporacyjnych. Jednak dobrze wiemy, że wiele funkcji tam właśnie testowanych, znajduje później swoje zastosowanie w normalnej wersji klienta pocztowego. Jak GMail uprzedzi o urlopie na który się wybieramy? W bardzo prosty sposób, a jedyne co będziemy musieli zrobić, to odznaczyć w kalendarzu jedną rzecz.

Jak GMail nas rozumie?

Żeby GMail wyręczał nas w ustawianiu autorespondera, wystarczy w kalendarzu odznaczyć opcję OOO, czyli Out of Office (poza biurem). W ten sposób w dni, kiedy będziemy niedostępni, osoby piszące do nas maila zostaną powiadomione o naszej absencji. Co ciekawe, informacja o naszej niedostępności pojawi się już na etapie tworzenia wiadomości w Gmail’u. Zostanie ona wyświetlona w oknie nowej wiadomości, a osoby korzystające z komunikatora Hangouts także dostaną na ten temat odpowiednie powiadomienie. Nowa funkcja będzie włączana automatycznie, jeżeli tylko mamy przyznane odpowiednie dostępy w kalendarzu Google.

Czy to konieczne usprawnienie czy może Google „wychodzi przed szereg” i na siłę szuka rozwiązań, które mają nam ułatwiać życie? Naszym zdaniem to bardzo dobrze, że taka zdawałoby się niewielka rzecz, pojawi się w pakiecie GSuite. Jeżeli wejdzie ona do normalnego GMail’a, to znacznie ułatwi nam wszystkim funkcjonowanie. Aplikacja będzie bowiem sama wiedziała, że właśnie gdzieś wyjeżdżamy i może nie warto nam w tej chwili uprzykrzać życia kolejnymi wiadomościami. To oczywiście nie zmieni tego, że po powrocie z urlopu skrzynka będzie zapewne zapchana „po dach”, ale przynajmniej sami nie będziemy musieli przejmować się autoresponderem. Czekacie na taką funkcję?

Nowe smartfony oraz laptopy, które idealnie nadają się do pracy, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GSuite updates / Google / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment