Google aktualizuje Mapy – w końcu dostaniemy nawigację z prawdziwego zdarzenia.

Google Maps zaraz za Wyszukiwarką jest obecnie najpopularniejszą usługą giganta z Redmond. Niestety, w kwestii nawigacji Mapy zwyczajnie kuleją, a właściwie kulały aż do dzisiaj. Wszystko za sprawą aktualizacji wnoszącej funkcje, które powinny gościć we wspomnianej aplikacji od dawna.

Street View750x300

O ile same mapy realizowały swoje zadanie wzorowo, o tyle opcja nawigacji posiadała spore braki. Gigant z Mountain View postanowił je załatać i trzeba przyznać, że zrobił to naprawdę dobrze. Co ciekawe, zrobił to „po cichu” nie informując wcześniej o swoich planach dotyczących upgrade Google Maps.

Poza łataniem drobnych, choć niekiedy uciążliwych błędów w nowej aplikacji programiści wprowadzili kilka przydatnych funkcji, znanych doskonale użytkownikom tradycyjnych nawigacji GPS.

Jedną z nich jest asystent pasa ruchu, bez którego korzystanie z Google Maps prowadząc pojazd w mieście bywało kłopotliwe. Niestety, obecnie opcja podlega ograniczeniom terytorialnym (USA, Kanada, Japonia), lecz niedługo lista krajów powinna znacznie urosnąć.

Navigation with Lane Guidance

Kolejną nowością jest uproszczone zapisywanie map offline. Dotychczas, chcąc skorzystać z wymienionej opcji należało wpisać w wyszukiwarce map hasło „ok, maps”, co wprowadzało mały zamęt.

Ostatnią, lecz równie ważną funkcją wprowadzoną w aktualizacji jest możliwość wyboru alternatywnej trasy podczas nawigacji, bez potrzeby wyznaczania jej na nowo. Jest to na tyle wygodne, że trudno uwierzyć, iż Google nie pomyślało o tym wcześniej.

Aktualizacja jest dostępna z poziomu sklepu Google Play.

Źródło

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...