Strefa Kodowania w Centrum Nauki Kopernik otwarta!

Chyba każdy z nas zdaje sobie sprawę z tego jak szybko rozwija się technologia. Niestety, wiele osób ma problemy ze zrozumieniem podstaw jej działania. Na szczęście dzięki nowej „Strefie Kodowania” w CNK chętni do nauki mogą przejść krótki kurs pisania w Scratch. Dzięki temu można zaznajomić się z uproszczonym procesem powstawania kodu programistycznego, podanym w naprawdę przystępny sposób.

Koszulka750x300

Poza granicami naszego kraju nawet program edukacyjny szkół podstawowych uwzględnia naukę programowania. Niestety, w tej kwestii jesteśmy lekko w tyle, choć ostatnie działania Centrum Edukacji Obywatelskiej oraz Samsunga mające na celu popularyzację poznawania „kodowania” mogą w tej sprawie wiele zmienić.

Warsztaty prowadzone w Centrum Nauki Kopernik pokazują w najprostszy możliwy sposób proces tworzenia kodu, odpowiedzialnego za działanie programów takich jak gry. Podczas 30 minut nauki poznamy podstawy oraz będziemy mieli okazję rozpocząć mały projekt. Niby niewiele, lecz jest szansa na zainteresowanie większego grona osób programowaniem.

img0630sm

Nasza redakcja ocenia sam projekt bardzo pozytywnie, lecz chcielibyśmy wiedzieć co na ten temat sądzą czytelnicy Vipmultimedia.pl. Podzielcie się z nami opinią.

Źródło: Samsung, Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...