11oma

Omate przedstawia model smartwatcha z Androidem 5.1 i możliwością wykonywania połączeń

W czym smartwatche ustępują smartfonom? Są oczywiście mniejsze, mają znacznie mniej mocy do dyspozycji i, z racji wielkości, mają nieco ograniczoną funkcjonalność. Ale gdyby dorównywały „sprytnym” telefonom, na co byście się zdecydowali – zegarek czy słuchawkę?

11oma

Większość obecnie produkowanych smartwatchy ma własny system operacyjny (np. Pebble time) lub chodzi na ograniczonej wersji swoich dużych braci (AndroidWear lub AppleWatch). A co, jeśli wam powiem, że na rynku będzie inteligentny zegarek z Androidem 5.1 oraz zdolnością do wykonywania autonomicznych połączeń? Taką propozycję ma dla nas firma Omate, która produkuje między innymi smartwatche oparte o Androida 4.4, ale obecnie planuje premierę urządzenia opartego o system w wersji 5.1, czyli poczciwego Lollipopa. Smartwatch otrzyma najnowszy system TS+, oparty o najnowszą mobilną platformę Google. Wyposażono go w półtora calowy ekran o rozdzielczości 320×320 (poprzednie modele oferowały 240×240), antenę Wi-Fi oraz modem2G i 3G, w związku z czym, znalazło się miejsce na slot na karty microSIM. To całkiem porządna oferta sprzętowa, jeśli chodzi obecnie o rynek smartwatchy, jednak martwi fakt, że nie znamy procesora napędzającego zegarek, ilości RAMu oraz pojemności akumulatora, bo prawdę mówiąc, przy obsłudze autonomicznego Androida 5.1 smartwatch Omate będzie potrzebował mocy obliczeniowej i potężnej baterii. Zegarek będzie kosztował około 170 dolarów, tańsza wersja 150, a Omate przedstawi również wersję TSi, która będzie wyposażona w kamerę do rozmów wideo.

11oma1

Trudno nie być pod wrażeniem smartwatcha, który wreszcie jest czymś więcej niż gadżetem wyświetlającym wiadomości z naszego telefonu. Wiele osób nie potrafi znaleźć indywidualnego zastosowania inteligentnych zegarków, jeśli i tak są zmuszeni do korzystania ze swojego telefonu praktycznie cały czas – w biurze, w domu lub w komunikacji. W momencie, gdy nie chcemy lub nie możemy mieć ze sobą telefonu, smartwatch często staje się bezużyteczny – bez własnej karty sim nie ma dostępu do nawigacji czy większości aplikacji. Omate może rozwiązać ten problem, jednak prawdziwym zagadnieniem nie jest tu kolejna nowinka techniczna, a postęp całej, młodej gałęzi branży, jaką są wearables.

Źródło:Engadget

 

 

 

 

 

 

 

___________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.


Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...