You are here
Google Pixel, czyli Mountian View idzie drogą Apple News 

Google Pixel, czyli Mountian View idzie drogą Apple

Stało się – na dzisiejszej konferencji Google zaprezentowało nowe produkty, wśród których znalazłszy się referencyjne smartfony, pierwsze nieprzynależące do linii Nexus. Poznajcie Pixele…

PixelPhonebyGoogle 750x300

Premiera nie jest dla nikogo zaskoczeniem, gdyż firma nie kryła się zamiarami wypuszczenia takowego sprzętu. Dodatkowo szum medialny podkręcany przez liczne przecieki spowodował, iż na tydzień przed eventem, o urządzeniach wiedzieliśmy prawie wszystko. Faktem jest to, że Google postanowiło iść drogą podobną do Apple, a więc skupić się na idealnym dopasowaniu hardware’u i software’u. Najłatwiej zrobić to tworząc własny produkt. Na tym podobieństwo Pixeli do iPhone’ów się kończy.

Google Pixel i Pixel XL

Urządzenia dostępne będą w dwóch wariantach ekranowych – 5-calowy i 5,5-calowym. Poza wyświetlaczami smartfony różnic będzie rozdzielczość (Full HD – QHD) oraz pojemność baterii (2770 – 3450 mAh). Pozostała część specyfikacji, poza wymiarami jest dla obydwu produktów bliźniacza:

  • Układ Qualcomm Snapdragon 821
  • 4 GB RAM
  • 32/128 GB Flash
  • USB Typu C
  • Czytnik linii papilarnych
  • Android 7.1
  • Kompatybilność z Daydream

Aparaty to majstersztyk – potwierdzają to testy DxOMark

Na pokładzie smartfonów znajdziemy 12,3-megapikselowe moduły, ze światłem f/2.0 oraz pixelami w rozmiarze 1.55µm. Dodajmy do tego niezwykle sprawną stabilizację wideo, zaawansowaną funkcję HDR+ i robi się ciekawie.

Jeśli wierzyć zapewnieniom pierwszych testerów, w tym DxOMark – aparaty wbudowane w Pixele to najlepsze mobilne konstrukcje na rynku.

Kupujesz?

Urządzenia trafią na wybrane rynki już 13 października. Za wersję z 5-calowym ekranem przyjdzie zapłacić 649 dolarów, za phablet aż 769$.

Źródło: Google

 

Related posts

Leave a Comment