You are here
Google Keep niedługo stanie się jeszcze lepszy — pytanie, czy musi? News 

Google Keep niedługo stanie się jeszcze lepszy — pytanie, czy musi?

W sieci pojawiły się informacje o planowanych zmianach w notatniku od giganta z Mountain View. Jedną i chyba najistotniejszą z nich będzie funkcja “rysowania”, co z pewnością rozszerzy możliwości aplikacji. Obawiam się tylko, że ascetyczny Keep, którego cenię za prostotę  i przejrzystość, może niebawem przeistoczyć się w kombajn pokroju OneNote tudzież Evernote, a tego bym nie chciał.

GoogleKeep1

Jak na fana Google przystało korzystam z notatnika wchodzącego w skład ekosystemu firmy. Mało tego, jestem niezwykle zadowolonym użytkownikiem, dla którego produkt wydaje się wręcz idealny. Implementowanie w nim usprawnień, szczególnie tych dotyczących szybszego dostępu do poszczególnych opcji prawie zawsze przyjmowałem z uśmiechem na ustach. Wyjątkiem było tutaj wprowadzenie “etykiet”, które zwyczajnie dublowały opcje segregacji notatek za pomocą kolorów. Oczywiście nikt nie każe nam korzystać z obydwu rozwiań, ale idea “prostego” notatnika chyba na tym nie polegała?

Przyglądając się rozwojowi konkurencyjnych rozwiązań, zaobserwowałem, iż coraz częściej  mogliśmy uświadczyć w nich funkcji rysowania, zarówno na “czystej kartce”, screenshotach, jak i zdjęciach. Ciekawe, być może użyteczne, ale dla mnie zwyczajnie wprowadzające zamęt do aplikacji narzędzie pojawi się niedługo w moim ulubionym produkcie — Google Keep.

GoogleKeep2

Redaktorzy AndroidPolice przedstawili na swoim portalu wynik analizy plików najnowszej wersji (3.2.415), z których to możemy dowiedzieć się o kilku funkcjach, mających niebawem trafić do Keepa.

Pierwszą z nich, jak już wspominałem, jest możliwość “rysowana” w kilku elementach aplikacji. To jednak nie wszystko, gdyż deweloperzy pomyśleli również o większej integracji z Android Wear, czyli systemem znanym z inteligentnych zegarków. Znam wiele osób, które ze wspomnianych opcji będą bardzo zadowolone.

Czy ja również? Wątpię, choć wiele zależy od tego, w jaki sposób ów funkcje będą eksponowane i rozwijane. Cenie prostotę, to ogromna oszczędność czasu, którego mam jak na lekarstwo. Nie chciałbym rozglądać się za konkurencyjnym rozwiązaniem — Google, pamiętaj o tym!

Źródło: AndroidPolice

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

Related posts

Leave a Comment