[WGW 2015] – Wykład o historii i chronologii The Legend of Zelda na Nintendo Stage

Pierwsza edycja Warsaw Games Week nie mogła obyć się bez obecności Nintendo. Podobnie, jak tydzień wcześniej na Poznań Game Arena, przygotowaliśmy z tej okazji specjalne warsztaty, o tematyce bliskiej sercu, każdego, kto miał styczność z grami japońskiej firmy – o serii Zelda.


The Legend of Zelda jest jednym z najstarszych cyklów gier (w przyszłym roku będzie obchodzić równo 30 urodziny) w branży. Od lat Shigeru Miyamoto i Eiji Aunoma tworzą kolejne odsłony ku radości fanów serii. Nazwa The Legend of Zelda jest kojarzona przede w wszystkim z wysoką jakością oraz długą przygodą w otwartym świecie, których dostarcza prawie każda z tych gier. Na przestrzeni lat były oczywiście odstępstwa od tej reguły (odsłony na Philips CD-i), ale wszystkie części wyprodukowane wewnętrznie przez Nintendo, są pomnikami dla gier action-adventure. W ciągu kilku dekad japońska firma dzięki The Legend of Zelda kilkukrotnie zrewolucjonizowała rynek, począwszy od systemu zapisu gry, przez projektowanie otwartych światów, aż po tak podstawową rzecz, jak pierwszy w historii działający (na konsoli) autolock sprzężony z kamerą.

http://www.youtube.com/watch?v=NSqQfvBKg3E

Z racji tego, że obecnie seria leży nieco w zapomnieniu (nie licząc doskonałego Triforce Heroes, multiplayerowej odsłony serii zmierzającej na 3DSa), postanowiliśmy przypomnieć nieco o przygodach Linka. Cykl ma tak długą i bogatą tradycję, że materiału spokojnie starczyłoby na kilka godzin, jednak postanowiliśmy ograniczyć się do ogarnięcia historii i chronologii serii. Znakomicie pomogła nam w tym Hyrule Historia oraz czas spędzony przy kolejnych częściach The Legend of Zelda. Szkoda, że w dobie ósmej generacji konsol, nieco zapominamy o tytułach takich jak Zelda czy Metroid, ponieważ są one doskonałym argumentem, że Nintendo tworzy świetne gry dla najróżniejszych odbiorców.


Wiecie, dlaczego córka Robina Williamsa ma na imię Zelda? Bo Robin Williams uwielbiał kultową serię Nintendo, a nawet, razem z rodziną, wystąpił w reklamie jednej z ostatnich odsłon – Skyward Sword. Takich historii o The Legend of Zelda jest masa, część z nich spróbowaliśmy zawrzeć w naszej prezentacji; mamy nadzieję, że się udało przekazać to ciekawy sposób. Zapraszamy do obejrzenia wykładu i wspomnienia waszych chwil spędzonych z grami z tej serii.

Za pomoc przy organizacji oraz współpracę dziękujemy firmie Conquest Entertainment, oficjalnemu dystrybutorowi Nintendo w Europie Środkowej

Ilustracja i ikony: Andrew Heath

 

 

 

 

 

 

____________________

Zapraszam do zapoznania się z ofertą naszego sklepu pod tym adresem oraz polubienia naszego profilu na facebooku.

 

One Comment

Dodaj komentarz

249 More posts in Wydarzenia category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...