You are here
Google Nest Mini — następca Home Mini zaprezentowany artykuły News 

Google Nest Mini — następca Home Mini zaprezentowany

Podczas wczorajszej konferencji Made by Google 2019 gigant z Mountain View zaprezentował światu następcę niezwykle popularnego głośnika Home Mini. Google Nest Mini, bo tak nazwano urządzenie, stanowi solidne odświeżenie modelu, czego absolutnie nie sugeruje jego wygląd zewnętrzny.

Google Nest Mini
fot. Google

Made by Google 2019 to nie tylko nowe smartfony Pixel 4 oraz Pixel 4 XL. To również kolejna generacja słuchawek Pixel Budsoraz komputer Pixelbook Go. Firma pomyślała również o fanach głośników Bluetooth, co potwierdza prezentacja interesującego odświeżenia w postaci Google Nest Mini. Sprawdźmy, jakie zaszły tutaj zmiany względem poprzednika.

Google Nest Mini oficjalnie

Przyglądając się konstrukcji, można odnieść wrażenie, iż nie mam do czynienia z żadną nowością. Tak, obudowa urządzenia wygląda bliźniaczo do tej zastosowanej w poprzedniku. Jedyną zauważalną różnicą jest uchwyt pozwalający umieścić głośnik na ścianie. Miły dodatek, zwłaszcza jest on wbudowany w konstrukcję. To tyle, jeśli chodzi o zmiany wizualne. Pod maską zmieniło się już więcej. Skłamałbym jednak, twierdząc, że są to przełomowe nowości. W zasadzie zastosowano tutaj subtelne odświeżenie.

Głośnik może pochwalić się obecnością trzeciego mikrofonu, który pozwoli na skuteczniejsze „wyłapywanie” głosu użytkownika. Google Nest Mini otrzymała także wyższą głośność maksymalną, a także zauważalny wzrost jakości dźwięku (szczególnie basu). Zabrakło tutaj niestety popularnego, choć tę popularność tracącego złącza audio Jack 3,5 mm. Szkoda, ale nie ma co po nim płakać. To leciwe rozwiązanie, które ustępuje powoli miejsca nowym standardom.

https://www.youtube.com/watch?v=dmqWuUeA5Ug

Google Nest Mini został wyceniony na 49 dolarów, czyli na tę samą kwotę, co poprzednik w dniu premiery. Rozsądnie, nawet jak na nasze polskie warunku. Niespełna 200 zł za interesujący sprzęt o szerokich możliwościach ciężko nazwać przesadą. Problemem jest niestety dostępność. Nest Mini nie jest dostępny w naszym kraju i nic nie wskazuje na szybką zmianę tego stanu rzeczy. Nic nie stoi na przeszkodzie ku temu, aby kupić urządzenie poza granicami Polski. Można również poczekać na nieoficjalną dystrybucję w naszych sklepach. Tak czy inaczej — kupno urządzenia nie powinno Stanowic wyzwania.

Źródło: Google

Related posts

Leave a Comment