Launcher750x300

Google Now Launcher – dostępny dla wszystkich (prawie)

Tytułowy launcher dotychczas był dostępny jedynie dla urządzeń z serii Nexus oraz Google Play Edition. W miniony weekend Google postanowił otworzyć się na użytkowników innych smartfonów i zniósł ograniczenie dostępności aplikacji. Dzięki temu każdy posiadacz smartfona z Androidem (powyżej 4.1) może zainstalować Google Now Laucher na swoim urządzeniu.

Launcher750x300

 

Wspomniana aplikacja modyfikuje wygląd ekranu głównego i siatki aplikacji w systemie Android. Propozycja Google cechuje się bardzo dobrą wydajnością oraz prostotą interfejsu. Naturalnie ograniczenie możliwości personalizacji launcher’a nie spodoba się każdemu, lecz osoby ceniące sobie minimalizm docenią rozwiązanie.

Wygląda na to, że upublicznienie wspomnianej aplikacji jest kontynuacją polityki giganta z Redmond, której motywem przewodnim jest walka z fragmentacją OS. Google stara się udostępniać nowe funkcje użytkownikom starszych systemów poprzez Play Service oraz za pośrednictwem własnych aplikacji w sklepie.

Google Now Launcher możecie pobrać ze sklepu Google Play. Oczywiście pod warunkiem, że korzystacie z urządzenia, pracującego pod kontrolą systemu Android w wersji 4.1 lub nowszej.

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...