You are here
Koniec oczekiwania! Google uruchamia automatyczne czyszczenie historii lokalizacji artykuły News 

Koniec oczekiwania! Google uruchamia automatyczne czyszczenie historii lokalizacji

Google, jeszcze przed rozpoczęciem konferencji I/O 2019 poinformowało o nadchodzącej funkcji zarządzania aktywnością na koncie usługodawcy. Jednak automatyczne czyszczenie historii lokalizacji trafia do pierwszych użytkowników dopiero teraz. Wybaczymy firmie ten mały poślizg?

automatyczne czyszczenie historii lokalizacji
fot. Google

Jeśli podobnie, jak ja chcecie mieć, choć częściową kontrolę nad tym, w jaki sposób Google wykorzystuje nasze dane o aktywności, z pewnością ucieszy was nowa funkcja usług firmy.

Automatyczne czyszczenie historii lokalizacji Google

Prawdą jest to, że Google zbiera nasze dane, kataloguje je i analizuje. Czyni to w ramach zwiększenia skuteczności działania usług takich jak Mapy, Wyszukiwarka, YouTube czy Asystent. To wszystko tylko półprawda. Otóż gigant z Mountain View zbiera dane także w innych celach… uściślając — zarobkowych.

Właśnie ze względu na powyższe, nie każdy jest chętny do udostępniania zbyt szerokiego spektrum informacji o swoich preferencjach. Google zdaje sobie z tego sprawę, dlatego też oferuje opcje, które pozwalają na usuwanie części danych lub wycofanie zgody na ich zbieranie. Od teraz, do wspomnianych dołącza także jeszcze jednak możliwość. Chodzi o automatyczne czyszczenie historii lokalizacji.

Rzeczone automatyczne czyszczenie historii lokalizacji pozwala zdecydować o tym, co jaki okres dane o aktywności użytkownika, w tym dane historii lokalizacji będą usuwane z danego konta. Do wyboru mamy okresy 3 lub 18 miesięcy i to w mojej opinii jest wystarczające. Pojedyncze dni możemy przecież bez przeszkód usuwać „ręcznie”.

Funkcja będzie pojawiała się u użytkowników falami. Proces udostępniania wspomnianej nowości wszystkim użytkownikom może potrwać nawet kilka tygodni.

Źródło: Android Police

Related posts

Leave a Comment