Google wkracza z inicjatywą Android One do Turcji

Kompania odpowiadająca za stworzenie najbardziej popularnej wyszukiwarki świata szuka możliwości podbicia mniejszych rynków już od prawie roku. Program Android One to projekt zakładający wprowadzenie na rynek tanich i uniwersalnych telefonów opartych o system operacyjny autorstwa Google.


W zeszłym roku Google ogłosiło start programu Android One w Indiach (i nie tylko), skoncentrowanego na dostarczeniu na lokalny rynek smartfona, który będzie na tyle wydajny, że poradzi sobie z aktualnym oprogramowaniem, a jednocześnie będzie telefonem budżetowym, przystosowanym do możliwości indyjskiego kupującego. Cena telefonu zamknęła się 6399 rupiach, czyli około 100 dolarach. Mimo, że na rynku było już dużo budżetowych telefonów na systemie Android, to żaden z nich nie miał możliwości obsługi wszystkich aktualizacji, a Android One ma oficjalne wsparcie Google właśnie pod kątem aktualności systemu. Firma dogadała się także z indyjską siecią Airtel, aby przy update’ach systemu użytkownicy nie płacili za transmisję danych.

Google właśnie ogłosiło, że 15 maja telefony Android One wkroczą na rynek turecki z modelem General Mobile 4G. Telefon będzie miał 5-calowy ekran o rozdzielczości 720p, procesor Snapdragon 410, główny aparat o matrycy 13 MPx oraz 5 Mpx do wideokonferencji i będzie wspierał technologię LTE. Cena telefonu ma oscylować w granicach 270 dolarów.

Pomysł telefonu z Androidem dla wszystkich to świetne rozwinięcie dla globalnej strategii działania Google. Na papierze brzmi świetnie, jednak w praktyce widzimy, że cena oraz możliwości urządzenia zależą od wielu rzeczy, na przykład rynku na jaki są przeznaczone i z tego też wynika różnorodność producentów. Zunifikowanie rynku jest niemożliwe, jednak wprowadzenie ogólnego standardu jak najbardziej, tylko musi być w zasięgu ręki dla klienta szukającego najprostszego i najtańszego rozwiązania z Androidem.

Źródła: engadget

Zapraszamy do naszego sklepu po tanie Androidy, które oczywiście spełnią swoje zadanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...