Gra Downwell dostępna na Androida

Strzelanka Downwell doczekała się wersji na urządzenia z systemem Android. Biorąc pod uwagę popularność, jaką cieszy się ta gra na iOS i PC, jest to świetna wiadomość. Jesteście gotowi na przygodę w klimacie arcade i roguelike?

Oldschool już dawno powrócił do łask i wygląda na to, że produkcje nawiązujące do przeszłości cieszą się u graczy niesłabnącą popularnością. Powodów może być wiele, a najważniejszym jest nostalgia i próba powrotu do tych elementów, które bawiły nas w grach te kilka czy kilkanaście lat temu. Nie wszystkim odpowiadają dzisiejsze produkcje i ja doskonale to rozumiem, bo sama jestem z pokolenia, które przybiegało z podwórka do domu, by razem z kolegami grać na konsoli NES czy małym Atari. Żadna, nawet najpiękniejsza grafika nie zastąpi mi pikseli.

Skoro już przy pikselach jesteśmy, to rozsiądźcie się wygodnie, bo nadszedł moment, byście dali się porwać rozgrywce w Downwell. Waszym zadaniem jest walka z przeciwnikami, a strzelać będziecie specjalnymi butami, które mają jeszcze jedną właściwość – kruszą skały, dzięki czemu możecie wykonywać manewry. Areną gry jest studnia bez dna, w której na dodatek umieszczono czerwone kamienie, proszące o to, by je zbierać. Jak w każdym tego typu tytule przy przedmiotach, które zbieramy generują się całe zastępy wrogów.

Możemy ulepszać broń, a opanowanie małpiej zręczności pomoże nam odzyskać energię. Na czym owa zręczność w Downwell polega? Musicie zlikwidować jak największą liczbę przeciwników bez dotknięcia podłoża. Bułka z masłem, prawda? Jeśli graliście kiedykolwiek w H.E.R.O. lub Spelunkera, to wiecie już, że połączenie rozgrywki z obu tych gier zwiastuje naprawdę trudny tytuł.

http://www.youtube.com/watch?v=kY83H8BdxhI

Warto też napisać coś o muzyce. Jak przystało na produkcję oldskulową jest ona 8-bitowa, co jeszcze bardziej przykuwa nas do gry.

Więcej o grze: Downwell

 

Źródło: Google Play 

__________________

Zapraszamy również do polubienia naszego profilu na Facebooku oraz do zapoznania się z ofertą naszego sklepu internetowego.

 

 

Dodaj komentarz

1245 More posts in Gry category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...