You are here
Netflix tworzy grę RPG opartą na Stranger Things mobile News 

Netflix tworzy grę RPG opartą na Stranger Things

Netflix pochwalił się planem stworzenia gry RPG opartej na serialu Stranger Things. Produkcja ma wykorzystywać lokalizacje z Map Google, co pozwoli na swobodną eksplorację tak zwanej „drugiej strony”. Zapowiada się miodnie.

Stranger Things
fot. Next Games Oyj

Podczas jednego z paneli na targach E3 2019 Netflix opowiedział co nieco o swoich planach związanych z branżą grową. Najciekawszym punktem była w mojej ocenie zapowiedź nowej produkcji RPG opartej na Stranger Things. Nie będzie to jednak typowa gra korzystająca z wielokrotnie stosowanych schematów.

Nowa gra Stranger Things oparta na aktualnej lokalizacji gracza

Jestem świeżo po lekturze książki „Stranger Things. Mroczne Umysły” autorstwa Gwendy Bond i z niecierpliwością czekam na premierę trzeciego sezonu serialu na platformie Netfxlix. Jestem wielkim fanem uniwersum i każda informacja związana z osadzonymi w rzeczonym świecie produkcjami jest dla mnie interesująca. Niemniej tytułowy twór może przypaść do gustu również osobom o mniejszym entuzjazmie względem Stranger Things.

Tytułowa gra, za której tworzeniem stoi studio Next Gamespozwoli graczom przenosić się na tak zwaną drugą stronę. Co ważne, cały mechanizm będzie oparty o lokalizację GPS i zintegrowany z Mapami Google. Brzmi świetnie i jak zakładam, świetny będzie również gameplay. Oczywiście tylko, jeśli lubimy kreskówkowe klimaty. Gra ma być bowiem utrzymana w klasycznym amerykańskim stylu… retro.

Na dalsze informacje musimy niestety zaczekać. Gra pojawi się w Apple App Store oraz Google Play Store i skorzystacie z niej na smartfonach z Androidem, oraz iPhone’ach z naszego sklepu internetowego.

Źródło: EngadgetNext Games

Related posts

Leave a Comment