Stranger Things

Netflix tworzy grę RPG opartą na Stranger Things

Netflix pochwalił się planem stworzenia gry RPG opartej na serialu Stranger Things. Produkcja ma wykorzystywać lokalizacje z Map Google, co pozwoli na swobodną eksplorację tak zwanej „drugiej strony”. Zapowiada się miodnie.

Stranger Things
fot. Next Games Oyj

Podczas jednego z paneli na targach E3 2019 Netflix opowiedział co nieco o swoich planach związanych z branżą grową. Najciekawszym punktem była w mojej ocenie zapowiedź nowej produkcji RPG opartej na Stranger Things. Nie będzie to jednak typowa gra korzystająca z wielokrotnie stosowanych schematów.

Nowa gra Stranger Things oparta na aktualnej lokalizacji gracza

Jestem świeżo po lekturze książki „Stranger Things. Mroczne Umysły” autorstwa Gwendy Bond i z niecierpliwością czekam na premierę trzeciego sezonu serialu na platformie Netfxlix. Jestem wielkim fanem uniwersum i każda informacja związana z osadzonymi w rzeczonym świecie produkcjami jest dla mnie interesująca. Niemniej tytułowy twór może przypaść do gustu również osobom o mniejszym entuzjazmie względem Stranger Things.

Tytułowa gra, za której tworzeniem stoi studio Next Gamespozwoli graczom przenosić się na tak zwaną drugą stronę. Co ważne, cały mechanizm będzie oparty o lokalizację GPS i zintegrowany z Mapami Google. Brzmi świetnie i jak zakładam, świetny będzie również gameplay. Oczywiście tylko, jeśli lubimy kreskówkowe klimaty. Gra ma być bowiem utrzymana w klasycznym amerykańskim stylu… retro.

Na dalsze informacje musimy niestety zaczekać. Gra pojawi się w Apple App Store oraz Google Play Store i skorzystacie z niej na smartfonach z Androidem, oraz iPhone’ach z naszego sklepu internetowego.

Źródło: EngadgetNext Games

Dodaj komentarz

117 More posts in mobile category
Recommended for you
CHAOS OGARNIA PILTOVER W NOWEJ MUZYCZNEJ PLATFORMÓWCE Choice Provisions

Premiera na Nintendo Switch oraz PC w przyszłym tygodniu, a na Netflix – już wkrótce...