Gracze będą zachwyceni

Acer wprowadza na nasz rodzimy rynek bardzo interesujący sprzęt. Skierowany bezpośrednio do graczy monitor ma w sobie wszystkie cechy, które są najbardziej pożądane przez wymagających użytkowników. Czym charakteryzuje się XB270HU?

 
ac 750x300 1
Producent deklaruje, że jego monitor jako pierwszy na świecie oferuje kombinację aż czterech elementów, które doceniają gracze z całego świata. Chodzi o odświeżania ekranu 144 Hz, wysoką rozdzielczość, matrycę wykonaną w technologii IPS oraz NVIDIA G-SYNC. Obecnie na rynku nie znajdziemy sprzętu, który oferowałby wszystkie powyższe cechy jednocześnie.
Przekątna w monitorze Acera ma 27 cali, a rozdzielczość ekranu to aż WQHD, czyli 2560×1140 px. W połączeniu z technologią IPS da to wyjątkową ostrość obrazu, a dodatkowo zapewni ogromny kąt widzenia. Będzie to aż 178 stopni. Sprawi to, że stojąc z boku urządzenia, cały czas będziemy mogli cieszyć się doskonałą jakością obrazu. Acer jako pierwszy wprowadził też tak wysoką częstotliwość odświeżania dla matryc IPS. Do tej pory tylko te w technologii TN mogły poszczycić się takim wynikiem.
 
ac 750x300 2
Na uwagę zasługuje też wykorzystana w monitorze technologia NVIDIA G-SYNC. W pełni skorzystamy z niej jednak tylko wtedy, gdy nasz poczciwy blaszak będzie wyposażony w kartę graficzną NVIDIA GeForce GTX. Wtedy każda ramka przetwarzana przez procesor grafiki będzie miała synchronizowany czas odświeżania między monitorem a GPU. Zapewni to płynność wyświetlanego obrazu oraz sprawi, że wyświetlany obraz uzyska potrzebną dla nowych gier dynamikę. Technologia eliminuje także zakłócenia, opóźnienia oraz minimalizuje efekt migotania.
Acer XB270HU charakteryzuje się także dobrym odwzorowanie kolorystycznym. Jego parametr Delta E wynosi bowiem 1,6. A jak dużo przyjdzie nam zapłacić za monitor? Sprzęt wyceniono na 3199 złotych, co przy takich parametrach nie wydaje się ceną zbyt wysoką. Wszak za jakość trzeba niestety zapłacić.
Źródło: Acer
Fot: jw.
_________________
Produkty Acera znajdziecie pod tym adresem.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...