You are here
Wymagania sprzętowe Windows 10 Mobile News 

Wymagania sprzętowe Windows 10 Mobile

 

Microsoft udostępnił dane dotyczące zalecanych wymagań dotyczących konfiguracji przyszłych urządzeń z W10 Mobile. Przyjrzyjmy się im bliżej.

Windowsmobile10

Gigant z Redmond postanowił podzielić smartfony na trzy grupy główne — Value Phone, Value Phablet oraz Premium Phone. Każdej z wymienionych przyporządkowano odpowiednią konfigurację techniczną, będącą absolutnym minimum, mającym zapewnić sprawne działanie urządzenia. Nie są to oczywiście warunki, jakie stawia przed producentami Microsoft, a jedynie wskazówki, których zadaniem jest pomóc w doborze poszczególnych podzespołów.

Value Phone

Kategoria typowo budżetowa. Urządzenia powinny zostać wyposażone w najtańszy procesor, 1GB pamięci operacyjnej RAM oraz 4 do 8 GB flash. Dodatkowo w smartfonie powinien znaleźć się aparat główny z matrycą, której rozdzielczość wynosi 5 Mpix lub więcej oraz ekran o przekątnej 3.5 do 5 cali. Całości dopełni bateria o minimalnej pojemności 1400 mAh, modem 3G/LTE oraz slot na karty pamięci.

Value Phablet

Tutaj będziemy mieli do czynienia z Phabletami, czyli urządzeniami z ekranami o minimalnej przekątnej od 5.5  do 7 cali, których rozdzielczość zaczyna się od 720p. W konstrukcji powinniśmy znaleźć średniej klasy Soc, 2GB RAM oraz 16 GB pamięci na dane użytkownika. To jednak nie koniec, gdyż została nam jeszcze bateria (3000 mAh), kontrolery Bluetooth LE, NFC, LTE, Jack 3.5 mm oraz USB typu C.

Premium Phone

Tutaj robi się już ciekawie. Jak nie trudno zgadnąć PP to nic innego jak flagowce, których podzespoły musza należeć do topowych, zaś użyte technologie do najnowocześniejszych. Przede wszystkim smartfony te powinny być przygotowane na Windows Hello (odblokowywanie ekranu za pomocą twarzy), a także tryb Continuum, czyli rozszerzenie możliwości urządzenia po podłączeniu monitora oraz wskaźników.

Ponadto w telefonie Premium powinniśmy znaleźć od 2 do 4 GB RAM, od 32 do 64 GB flash oraz najwyższej klasy chip. Dodajmy do tego baterię powyżej 2500 mAh, 20 Mpix aparat główny z optyczną stabilizacją obrazu, wagę nieprzekraczającą 160 gramów oraz smukłość (7,5 mm) i otrzymamy naprawdę dobry produkt. Jak mniemam, ceny tego typu urządzeń nie będą należały do najniższych, stąd możemy uznać, iż będą to smartfony dedykowane naprawdę wymagającym klientom.

Źródło: Microsoft, WinBeta

 

________________________________________________

 

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.


Related posts

Leave a Comment