You are here
Helio G90, czyli MediaTek zawalczy o graczy artykuły News 

Helio G90, czyli MediaTek zawalczy o graczy

MediTek zapowiedział właśnie zbliżającą się premierę nowego układu dedykowanego urządzeniom mobilnym, głównie smartfonom. Okazuje się jednak, że Helio G90, bo tak nazywa się układ, może celować w sprzęt dla graczy.

Granie na smartfonie staje się coraz popularniejsze i nikogo nie powinno to zbytnio dziwić. Podzespoły montowane w smartfonach, szczególnie tych z wyższej półki cenowej radzą sobie z zaawansowanymi grami bez zająknięcia. Renderowanie trójwymiarowej grafiki wysokiej rozdzielczości nie stanowi dziś wyzwania dla urządzeń przenośnych, dlatego też producenci coraz chętniej decydują się na stworzenie smartfonów dla graczy. Mało tego — dostawcy układów mobilnych opracowują dedykowane tej formie zabawy procesory.

MediaTek Helio G90 dla oszczędnych graczy

Na rynku znajdziemy wiele urządzeń mobilnych, które świetnie nadają się do grania. W zasadzie każdy tegoroczny i ubiegłoroczny flagowiec, a także gros średniaków bez większych problemów uciągnie najbardziej wymagające produkcje. Niemniej, to właśnie urządzenia dedykowane graczom, czyli Asus ROG PhoneBlackshark od Xiaomiczy Razer Phone stanowią typowo gamingowy hardware.

Mało tego, producenci starają się tworzyć specjalne chipy CPU dla wspomnianych wyżej urządzeń, ale nie są to niestety tanie moduły. Na szczęście na horyzoncie pojawia się Helio G90 od MediaTeka. Co prawda firma nie pochwaliła się szczegółami specyfikacji technicznej układu, jednak możemy być niemal pewni, że będzie on przeznaczony do sprzętu growego. Jak wiadomo, elektronika MediaTeka stanowi tańszą alternatywę dla produktów Qualcomma, a więc możemy oczekiwać znacznie niższych cen.

O tym, jak prezentuje się układ MediaTek Heli G90powinniśmy przekonać się jeszcze w lipcu. Jeśli szukacie sprzętu do gier, koniecznie sprawdźcie TEN adres.

Źródło: Gsmarena.com, Weibo

Related posts

Leave a Comment