You are here
5G MediaTek SoC dla tańszych smartfonów już oficjalnie artykuły News 

5G MediaTek SoC dla tańszych smartfonów już oficjalnie

W związku z trwającymi na Tajwanie targami Computex 2019 tamtejszy lokalny producent działający na arenie międzynarodowej ośmielił się zaprezentować nowość w ofercie. 5G MediaTek SoC to świeżutki chipset w ofercie firmy, który mimo zastosowania mocno aktualnych rozwiązań, jest dedykowany dla smartfonów z niższej półki.

fot. MediaTek

MediaTek, który w wielu przypadkach uznawany jest za bezpośredniego konkurenta amerykańskiego Qualcomma, tworzy znacznie tańsze układy. To pozwala na montowanie ich do urządzeń, których cena uznawana jest za więcej niż akceptowalną, czyli po prostu niską. Niestety, w tego typu konstrukcjach od MT rzadko kiedy spotyka się nowinki technologiczne, takie jak, choćby modem 5G. Firma chce to nadrobić.

5G MediaTek SoC

Tajwańskie przedsiębiorstwo przedstawiło właśnie świeżynkę w swojej ofercie. 5G MediaTek SoC, bo o ten konkretny układ chodzi, to kawał świetnej elektroniki, która w założeniach ma zasilić tańsze smartfony. Oznacza to, że technologia 5G, wydajność oraz energooszczędność mogą iść w parze z sensowną wyceną. Przyjrzyjmy się szczegółom specyfikacji chipsetu.

Intel, Qualcomm i Microsoft również odetną się od Huawei

Układ został wykonany w 7 nm procesie technologicznym. Za wydajność odpowiada tutaj procesor CorteX- A77 od ARM oraz procesor graficzny Mali-G77. Mamy tutaj także wbudowaną jednostkę APU 3.0, której zadaniem jest wsparcie przetwarzania AI. Nie można zapominać o obecności modemu Helio M70 5G, który zapewnia:

  • Download 4,7 Gbps
  • Upload 2,5 Gbps
  • Energooszczędność
  • Obsługę trybów 2G, 3G, 4G i 5G

Jak myślicie, do jakich smartfonów jako pierwszych zawita opisywany układ?

Nowe smartfony znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: MediaTek

Related posts

Leave a Comment