Here Drive od Nokii dla Androida – już dla wszystkich

Nokia już oficjalnie udostępniła wersję Beta swojej nawigacji przeznaczonej na urządzenia, pracujące pod kontrolą Androida. Sprawdźmy, kto może zainstalować wspomnianą aplikację…

devices

Kilka tygodni temu pisaliśmy o wycieku nawigacji Here w wersji BETA, którą z powodzeniem mogli zainstalować wszyscy użytkownicy Androida, a nie wyłącznie produktów Samsunga jak wcześniej podejrzewano. Niestety, ta po pewnym czasie przestawała działać, gdyż pliki traciły ważność. Jeśli mieliście okazję przetestować mapy Here na własnym sprzęcie i oceniliście je pozytywnie – mamy świetną wiadomość.

hand android

Ponownie możecie pobrać plik APK (instalacyjny) i cieszyć się nawigacją fińskiego koncernu, która na wielu polach przewyższa funkcjonalnością konkurencyjne Google Maps. Co ciekawe – wersja beta jest dostępna dla wszystkich. Wystarczy odwiedzić ten adres i zainstalować aplikację na swoim smartfonie tudzież tablecie.

Więcej na temat Here Drive na Androida przeczytacie w naszym wcześniejszym wpisie. Zastanawia mnie jednak jedna rzecz. Dlaczego Nokia nie zdecydowała się na dystrybucję aplikacji poprzez Google Play? Na to pytanie odpowiedź przyjdzie z czasem. Niestety, bezpośrednią konsekwencją pominięcia Google Play jest brak możliwości włączenia automatycznej aktualizacji aplikacji poprzez wspomniany sklep. Chcąc sprawdzić, czy pracujemy na „najświeższej” wersji programu, będziemy zmuszeni do odwiedzenia wspomnianej witryny Here.com.

Route-and-Drive-S5

Nie licząc tej drobnej niedogodności – ruch Nokii możemy ocenić pozytywnie. Darmowa nawigacja działająca bez połączenia internetowego? Właśnie tego potrzebowali użytkownicy Androida.

Źródło

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

236 More posts in Aplikacje category
Recommended for you
Jak aplikacje w telefonie ułatwiają życie?

Smartfon ma dziś niemal każdy i to urządzenie, z którym mało kto się rozstaje. Towarzyszy...