ACDesktopFullSlide

Microsoft uaktualnia Windows 10 Technical Preview – jakie zmiany w systemie czekają na testerów?

Microsoft zgodnie z obietnicami wydał aktualizację dla wersji poglądowej Windowsa 10. Najnowsza kompilacja została wzbogacona o kilka istotnych i nie ukrywajmy – oczekiwanych funkcji takich jak centrum powiadomień czy znane ze smartfonów DataSense. Niestety, update sprawia pewne problemy. Jakie? Dowiecie się z tekstu…

ACDesktopFullSlide

Jeśli należycie do grona testerów Windows Technical Preview bądź chcielibyście do nich dołączyć, z pewnością zainteresują was nowości zawarte w Build 9860, czyli najnowszej wersji poglądowej dziesiątki. Osoby będące częścią programu Insider, chcąc pobrać wspomnianą kompilację powinny udać się do ustawień systemowych (w trybie kafelkowym), a następnie wybrać zakładkę update and recovery. Pozostali powinni jednak najpierw odwiedzić witrynę i dokonać rejestracji w programie.

Pierwszą rzeczą, która rzuca się w oczy po dokonaniu aktualizacji są nowe animacje. Przechodzenie pomiędzy oknami oraz ekranami odbywa się teraz w przyjemny dla oka sposób (oddalanie/przybliżanie), choć nie działa to do końca płynnie. Należy jednak pamiętać o tym, że cały czas mówimy o wersji testowej, a nie finalnym produkcje.

Największe emocje wzbudza jednak Centrum Powiadomień, które wyglądem przypomina te z Windows Phone. Ikonka w zasobniku systemowy odnosząca się do tejże funkcji jest dokładnie taka sama jak w przypadku „mobilnych kafelków”. Z poziomu Notifications Center – możemy przeglądać ostatnie zdarzenie takie jak: wydarzenia z kalendarza, połączenia Skype czy informacje dotyczące sklepu Windows. Fakt pojawienia się tejże funkcji cieszy, choć wykonanie wydaje mi się niezbyt przyjazne użytkownikowi (moja opinia na temat analogicznej funkcji w WP8.1 jest identyczna).

Jak widać Microsoft stara się implementować w „pełnym” Windowsie rozwiązania znane ze smartfonowej wersji systemu. Kolejnymi tego przykładami są:  DataSense, czyli najprościej mówiąc licznik przesyłanych przez urządzenia danych wraz z możliwością ustalenia limitów oraz Oszczędzanie Energii, co z kolei docenią przede wszystkim użytkownicy komputerów przenośnych.

Niestety, nie obyło się bez drobnych niedogodności. Otóż w najnowszym buildzie pojawiło się kilka problemów. Jednym z nich jest mniej wydajne działanie systemowej przeglądarki Internet Exlplorer, drugim zaś problemy z wybudzeniem komputera ze stanu uśpienia. Naturalnie, może okazać się, że nie są to jedyne błędy, choć pozostałe poznamy zapewne dopiero po płynięciu do Microsoftu, feedbacku użytkowników.

Z naszej strony gorąco zachęcamy do uczestnictwa w programie Insider. Im więcej opinii testerów, tym większa szansa na wysoką jakość produktu końcowego.

Źródło: Microsoft

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...