You are here
Rozwój w Legion – Watch Dogs zapowiada się bardzo ciekawie Gry pc 

Rozwój w Legion – Watch Dogs zapowiada się bardzo ciekawie

Od kiedy na targach E3 2019 pokazano, że ma być kolejna część z serii Watch Dogs, nieustannie zastanawiamy się nad tym, jak będzie ona wyglądała. Szczególnie interesujący jest rozwój w Legion, bo ten ma nie ograniczać się tylko do jednej postaci, bo przecież w samej produkcji mamy mieć możliwość sterowania… każdym. No niemal każdym mieszkańcem futurystycznego Londynu. Na czym ma więc polegać ten rozwój?

Rozwój w Legion
fot. UbiSoft

Do premiery nowej gry od UbiSoft, zostało jeszcze trochę czasu. Przypomnijmy, że produkcja ma pojawić się na rynku dopiero w przyszłym roku, a konkretniej 6 marca. Mamy więc jeszcze sporo czasu do premiery, ale machina marketingowa zaczęła się już powoli rozkręcać. Widać to w ilości materiałów, które powoli trafiają do sieci. Jednym z nich jest rozmowa na temat tego, jak ma wyglądać rozwój postaci w samej grze. I co ciekawe, zdaje się być on w pełni logiczny.

Rozwój w Legion

Na czym ma polegać rozwój w Legion, skoro każda sterowana przez nas postać, może zginąć? Owszem, śmierć w grach nie jest niczym nowym, bo praktycznie w każdej produkcji główny bohater może umrzeć, ale w przypadku Watch Dogs Legion sprawa się trochę komplikuje. Jeżeli sterowana przez gracza postać umiera, to dzieje się to już na stałe. Nie ma możliwości powrotu do stanu pierwotnego, więc o swoich protegowanych trzeba będzie naprawdę mocno dbać. Gdzie więc cała zabawa w pieczołowite rozwijanie postaci i dbanie o nią, skoro wszystko może zostać zaprzepaszczone jednym, nierozważnym ruchem?

Podczas rozmowy z Gaming Bolt, wyjaśnił to Clint Hocking, który pełni role dyrektora kreatywnego w UbiSoft:

„Każda postać szkolona jest w jednej z trzech klas, gdy tylko dołączą do DedSec i każda postać ma swój własny pasek postęp. Z czasem zdobywają dodatkowe poziomy oraz zyskują nowe umiejętności. Twoja inwestycja w indywidualne postacie polega w dużej mierze na graniu nimi, widzeniu, jak poruszają się w fabule oraz ulepszaniu ich w czasie. Jednocześnie, DedSec ma swój własny postęp, a wszystkie twoje postacie również stają się potężniejsze, gdy ulepszany jest DedSec. Utrata indywidualnego Operatora polega bardziej na utracie postaci i dostępie do określonego stylu gry, w przeciwieństwie do utraty postępu i znalezienia się w sytuacji, gdzie nie będzie wystarczająco siły do zmierzenia się z wrogiem.”

Fabuła ma być najważniejsza

Widać więc, że sam rozwój w Legion będzie polegał na czymś innym, niż jesteśmy do tego przyzwyczajeni. Nie skupimy się na jednej postaci, ale na całej organizacji, a poszczególni zwerbowani przez nas jej członkowie, mają przeprowadzać nas przez historię. To duża zmiana w stosunku do tego, do czego zdążyli przyzwyczaić się już gracze. Trudno jeszcze oceniać, czy faktycznie w rzeczywistości tak to będzie wyglądało, bo do premiery zostało sporo czasu. Niemniej Watch Dogs Legion zapowiada się bardzo ciekawie i co więcej, dość odświeżająco biorąc pod uwagę ostatnie dwie części produkcji.

Nowe gry, konsole oraz PC-ty, znajdziecie w naszym sklepie internetowym, wchodząc pod ten adres.

Źródło: GamingBolt / Ubisoft / Opracowanie własne

Related posts

Leave a Comment