Blair Witch

Horror FPP Blair Witch to najlepsze, co mogło spotkać fana uniwersum

Podczas konferencji Microsoftu na trwających właśnie targach E3 zapowiedziano nową produkcję osadzoną w mrocznym świecie Blair Witch. Pierwszoosobowa strzelanka bazująca na horrorze z 1999 roku powstaje w polskim studiu Bloober Team. Mamy więc pewność, że będzie to wirtualna groza najwyższych lotów.

Blair Witch
fot. Bloober Team

Nie jestem wielkim fanem gier komputerowych i rzadko kiedy poruszam na łamach Vipmultimedia ich tematykę. W zasadzie ograniczam się tylko do produkcji mobilnych, po które chętnie sięgam. Z nową odsłoną Blair Witch jest jednak inaczej. Tytuł skupia się na motywie z filmu grozy z końcówki lat 90-tych, który miałem okazję oglądać, nie przesadzam, około dwudziestu razy. Jako fan uniwersum marzę, po prostu marzę o tym, aby po raz kolejny zagłębić się w mroczny, lecz znany mi świat. Wygląda na to, że taka możliwość pojawi się w sierpniu.

Blair Witch od Bloober Team na PC i XboX

O samej grze wiemy co prawda niewiele, ale posiadane informacje pozwalają mi nastawić się na konkretną formę rozrywki. Blair Witch będzie przede wszystkim grą typu FPP, czyli pierwszoosobową „strzelanką”. Tym razem zamiast broni palnej, bohaterem będzie dzierżył w ręku kamerę, która, jak zapewne pamiętają wszyscy fani serii, jest tutaj kluczowa.

Na zwiastunie, który załączyłem do wpisu, możemy zaobserwować mężczyznę, który wraz z własnym czworonogiem stara się odnaleźć zaginioną osobę. Mrożące krew w żyłach wstawki dają do zrozumienia, że będzie to produkcja mocna i wyrazista. Cóż, moje oczekiwania względem nowego Blair Witch są duże. 

Blair Witch
fot. Bloober Team

Nie sądzę jednak, aby studio odpowiedzialne za produkcje mogło zawieść fanów horroru. Bloober Team stworzyło wcześniej takie hity jak Layers of Fear czy Observer. Możemy więc odebrać to jako gwarant sukcesu Blair Witch.

Gra trafi na pecety oraz konsolę Xbox One już 30 sierpnia tego roku. Więcej o grze możecie dowiedzieć się śledząc stronę studia.

Źródło: Bloober Team

Dodaj komentarz

3834 More posts in artykuły category
Recommended for you
Historia gameingu na świecie: od początków do najnowszych wynalazków

Gaming to zjawisko, które od ponad półwiecza skutecznie przyciąga uwagę milionów ludzi na całym świecie....