HTC A9s – kolejny klon iPhone’a w drodze

Ubiegłoroczna A9-tka wywołała sporą burzę sieciową. Wszystko przez podobieństwo do urządzeń z logiem nadgryzionego jabłka. W tym roku może być podobnie…

HTC A9s

Evan Blass znany jako @evleaks, użytkownik Twittera, niezawodne źródło sprawdzalnych przecieków – nie sposób podważać wpisów jegomościa. Właściwie to, co pojawia się na jego profilu możemy uznać za pewnik. Jak mniemam – nie inaczej będzie w przypadku następcy kontrowersyjnego, lecz interesującego modelu A9.

A9 – kopia, która urzekła

Nazywanie A9-tki kopia iPhone’a to w mojej ocenie lekkie nadużycie. Faktycznie, podobieństwo do produktu Apple jest tutaj wyraźne, lecz nie traktowałbym tego jako wyznacznik „kopii”. Dlaczego? Popatrzcie na sprzęt innych konkrecyjnych producentów np. Huawei? Nie widzicie w nim iPhone’a? Właśnie…

Dobrze, nawet jeśli Tajwańczycy wzorowali się na „sadownikach” to, co w tym złego? Model A9 jest naprawdę świetny – przyjemny dla oka design, ciekawe technologie i lekka, funkcjonalna nakładka. To musiało się zainteresować rzeszę fanów i powiem więcej, jestem wśród nich. Przez pewien czas rozważałem nawet zakup wspomnianego smartfona. Czy następca czyli A9s również wywoła u mnie tak pozytywne uczucia?

A9s – podobny, choć inny

@evleak pokazał rendery prezentujące wspomniane urządzenie i jeśli mam być szczery, nie odbiega one znacząco od tego co prezentował poprzednik. Poza uatrakcyjnieniem i lekkim odświeżeniem krawędzi, pozbyto się dodatkowo loga HTC. Na pierwszy rzut oka to koniec różnic. Jestem jednak przekonany, że kolejne grafiki tudzież zdjęcia pokażą coś jeszcze.

Urządzenie zostanie najprawdopodobniej pokazane już na zbliżających się targach IFA 2016 w Berlinie. Specyfikacja techniczna pozostaje na tę chwilę tajemnicą, co nie oznacza, że o sprzęcie nie wiemy zupełnie nic. Mówi się o tym, że HTC zrezygnowało z technologii UltraPixel i powróciła do klasycznych matryc – przednia to 5 Mpix układ, tylna zaś cechuje się rozdzielczością równą 13 Mpix.

Źródło: Twitter (@evleaks), Venturebeat

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

6480 More posts in News category
Recommended for you
Tomb Raider
Nowa gra mobilna Tomb Raider. A kiedy kolejna wersja tej popularnej gry video?

Minęły już dwa lata od ostatniej gry z bardzo popularnej serii Tomb Raider i wielu...