Google Phone

Marka Nexus przestanie istnieć – co kombinuje Google?

O tym, że Google zamierza „uśmiercić” serię Nexus mówiło się od dawna. Wygląda na to, że urzeczywistnienie wspomnianej wizji ziści się jeszcze w tym roku.

Google Phone

Spokojnie, nie oznacza to permanentnego zakończenia produkcji „czystych” Androidów. Właściwie Google faktycznie uśmierci Nexusy, lecz objawi się to głównie usunięciem takowego loga z obudowy smartfonów współtworzonych przy pomocy zewnętrznych producentów.

Zgadza się, już niebawem telefony (post Nexus) zostaną pozbawione łatki Nexus. Na obudowach będziemy mogli obserwować napis Google. Zaskakujące? Niekoniecznie, właściwie działania firmy zdają się całkiem sensowne. Amerykański koncern będzie starał się w ten sposób zaistnieć na rynku smartfonów. Brzmi zabawnie, wręcz komicznie, lecz to naprawdę zdaje się mieć sens. Google tworzy system – to prawda, ale za produkcją urządzeń kryją się inni producenci. Co ciekawe, mówimy tutaj nawet o Nexusach. Zupełnie inaczej jest w przypadku Apple, który tworzy zarówno soft, jak i sprzęt. Ludzie kupują tę ideę i wygląda na to, że Google zamierza działać w sposób podobny.

Należy pamiętać, że choć źródłem informacji jest cechujący się sprawdzalnością serwis Android Central, to finalnie sytuacja może malować się inaczej. Przekonamy się o tym już na jesieni, gdyż wtedy gigant zaprezentuje swoje najnowsze urządzenia.

Źródło: Android Central

 

_______________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór produktów w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku

Dodaj komentarz

6483 More posts in News category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...