Desire728HTC2

HTC Desire 728 — zaprezentowany, ale czy pojawi się w Europie?

Wyniki finansowe Tajwańczyków nie należą do najlepszych — to bezsporny fakt. Nie przeszkadza to jednak firmie w kolejnych premierach. Czy wprowadzenie do sprzedaży modelu 728 jest tylko preludium do prawdziwego hitu, jakim może okazać się HTC Areo?

Desire728HTC2

Tytułowa słuchawka jest typowym przedstawicielem średniej półki cenowej. W związku z tym nie spodziewałem się tutaj użycia innego niż sztuczne tworzywa. Błąd — zostałem pozytywnie zaskoczony, gdyż ramka okalająca całą konstrukcję została  wykonana z aluminium, co nadaje urządzeniu charakter. Sam design do złudzenia przypomina to, z czym mamy do czynienia w ostatnich „średniakach” Tajwańczyków.

Desire 728 może pochwalić się 5,5-calowym ekranem wyświetlającym obraz w rozdzielczości 1280 x 720 pikseli, 8-rdzeniowym układem MediaTek MT6753, taktowanym zegarem 1,3 GHz, 2 GB pamięci operacyjnej RAM oraz 16 GB przestrzenią na dane użytkownika (rozszerzalna za pomocą MicroSD).

desire728htcss

Specyfikację uzupełniają 13-megapikselowy aparat główny, 5-megapikselowa przednia kamerka do wideorozmów, DualSim, LTE oraz bateria o pojemności 2800 mAh. Kontrolę nad sprawną pracą podzespołów sprawować będzie Android w wersji 5.1.1.

Co tu dużo mówić — HTC Desire 728 to typowy średniak z przyjemnym designem. Czy będzie cieszył się zainteresowaniem klientów? Wszystko zależy od regionalnej dostępności urządzenia. Obecnie wiadomo jedynie, iż model zagości w Chinach. Ciężko powiedzieć, czy i kiedy kanał sprzedaży zostanie rozszerzony o kolejne kraje. Zważając na stosunkowo niską cenę wynoszącą 1699 yuanów, czyli nieco ponad 1000 zł, propozycja HTC wydaje się bardzo atrakcyjna.

desireHTC

Nie jestem do końca przekonany o tym, czy średnia półka to dobre miejsce dla produktów HTC. Owszem, niektóre z nich, jak choćby Desire 820, którego recenzja pojawi się niebawem na łamach Vipmultimedia, należą do udanych, jednak z pewnością nie są rozwiązaniem na ciężką sytuację firmy. Tajwańczycy powinni poważnie zastanowić się nad zmianą strategii, inaczej marka może mieć jeszcze poważniejsze problemy, od kolejnych spadków słupków sprzedaży po bankructwo włącznie.

Źródło: PhoneArena

 

 

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Dodaj komentarz

560 More posts in Sprzęt category
Recommended for you
Najnowszy sterownik Radeon Software 21.12.1 przygotowany z myślą o Halo Infinite

AMD i 343 Industries współpracowały, aby zapewnić graczom z kartami graficznymi AMD Radeon najlepszą z...