You are here
[Zapowiedź testu] HTC Desire 820 – średniak z aspiracjami testy 

[Zapowiedź testu] HTC Desire 820 – średniak z aspiracjami

Jakiś czas temu w moje ręce trafił dość ciekawy phablet tajwańskiego producenta, który – biorąc pod uwagę rozsądną cenę – plasuje się w średniej półce, z powodzeniem mógłby konkurować z ubiegłorocznymi flagowcami – przynajmniej w kwestii wyposażenia i wydajności.

Desire820B

HTC nie radzi sobie najlepiej, czego idealnym przykładem są ostatnie wyniki finansowe. Nie przeszkadza to jednak firmie we wprowadzaniu na rynek naprawdę ciekawych modeli. Weźmy na to trzymany właśnie przeze mnie Desire 820. Przyjrzyjmy się mu bliżej.

Phablety to niezwykła kategoria urządzeń mobilnych. Popularność może zawdzięczać głównie serii Note od Samsunga. Ta niestety nie należała do najtańszych, dlatego też konkrecja pomyślała o odpowiednikach, których zakup nie nadszarpnie zbytnio portfeli. Jednym z nich okazał się wydany pod koniec ubiegłego roku HTC, który zachęcał nas w reklamie 8Mpix aparatem do selfie oraz ośmiordzeniowym 64-bitowym procesorem Qualcomm Snapdragon.

Desre820c

Smukły, wydajny, z porządnym aparatem — zapowiada się ciekawie. Po kilkunastu dniach spędzonych z urządzeniem już mogłem powiedzieć, że jest to smartfon dla mnie. Oferował i w dalszym ciągu oferuje mi dokładnie to, czego potrzebuję, może poza funkcją wybudzania “dwuklikiem”, której w Desire 820 zwyczajnie brak. Oby naprawiła to aktualizacja do Lollipopa lub Androida 6.0.

Skoro jesteśmy przy aktualizacjach. Sprawa jest tutaj dość ciekawa, gdyż urządzenie w dalszym ciągu pracuje pod kontrolą KitKata 4.4. Co prawda update do Lizaka ruszył już w Indiach, lecz mimo wszystko od premiery ów systemu minął ponad rok. Słabo, ale jestem w stanie to zaakceptować, zwłaszcza iż zapowiedziano również pojawienie się na testowanym phablecie Androida Marshmaloow. Dodatkową rekompensatą za czas oczekiwań może być stabilność — uwierzcie, rzadko kiedy mam do czynienia z tak dobrze zoptymalizowanym sprzętem. Zero nerwów.

Nie zanudzam was już zachwytami nad HTC. Czekajcie na czwartkową recenzję.

________________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

 

Related posts

Leave a Comment