You are here
Mobilny Excel utworzy tabele ze zdjęcia Aplikacje mobile News 

Mobilny Excel utworzy tabele ze zdjęcia

Microsoft pokazuje praktyczną i szalenie użyteczną możliwość zastosowania uczenia maszynowego. Dzięki wspomnianej technologii mobilna aplikacja Excel będzie w stanie samodzielnie utworzyć tabelę w oparciu o zdjęcie.

Excel
fot. Microsoft

Użytkownicy mobilnej aplikacji Excel dla Androida, którzy należą do subskrybentów Office 365, mogą już korzystać ze wspomnianej funkcji. Posiadacze iPhone’ów muszą zaczekać na stosowną aktualizację, ale jak zapewnia Microsoft — nie powinno trwać to zbyt długo. Sprawdźmy, co dokładnie oferuje ficzer.

Skaner tabelek Excel

Pomysł jest genialny. Chcąc stworzyć dokument Excel z konkretną tabelą, wystarczy zrobić jej zdjęcie. Algorytm Microsoftu przeniesie dla nas dane i zaprezentuje je we wspomnianej aplikacji. Brzmi jak bajka.

Mozolne tworzenie i przepisywanie danych w Excelu potrafi doprowadzić do szaleństwa. Rozwiązanie zaproponowane przez Microsoft wydaje się remedium na rzeczoną dolegliwość. „Wydaje się” to słowo klucz, gdyż realną użyteczność narzędzia zależy od jego bezbłędnego działania. Tutaj pojawiają się pierwsze obawy.

Excel
fot. Excel

Pamiętajmy, że algorytmy nie są nieomylne. Dane tworzone na podstawie fotografii prawie zawsze obarczone są mniejszym lub większym ryzykiem błędu. Nie inaczej jest i tym razem. O ile błąd wystąpi w naszych prywatnych notatkach, np. rozliczających koszty paliwa, nic wielkiego się nie stanie. Jeśli natomiast zamierzamy korzystać z narzędzia Microsoftu w pracy, radziłbym zachować ostrożność.

Pomyślcie tylko, jak kilka pozornie nieznacznych różnic w stosunku do danych wyjściowych w tabli wpłynie na pracę np. księgowych. Warto mieć to na uwadze i nie traktować rozwiązania hurraoptymistycznie.

Jeśli opisana technologia was zainteresowała, koniecznie pobierzcie aplikację i dajcie znać w komentarzach, czy spełnia wasze oczekiwania. Mobilny Excel działa świetnie na urządzeniach dostępnych w naszym sklepie internetowym Vipelektrogadzet.

Źródło: Microsoft

Related posts

Leave a Comment