HTC Mobile 750x300

Sprzedaż działu mobilnego? HTC zaprzecza

Plotkom na temat planów sprzedaży działu mobilnego HTC odpowiedzialnego między innymi za smartfony nie było końca. Na szczęście Tajwański producent postanowił je ukrócić.

 HTC Mobile 750x300

Bądźmy uczciwi – plotki nie wzięły się znikąd. HTC od dłuższego czasu borykało się z problemami natury finansowej. Wyniki sprzedaży nie należały i zasadniczo dalej nie należą do optymistycznych. Jedynym „światełkiem” w tunelu zdawała się być technologia VR, w którą gigant inwestuje środki zarówno finansowe, jak i ludzkie.

Biorąc pod uwagę powyższe, plotki zdawały się mieć solidne podstawy. Z tego też powodu w sieci aż wrzało na temat tego, kto mógłby zostać nowym właścicielem działu mobilnego HTC. Konkretów jednak brak i nic dziwnego, gdyż te pojawić się nie miały prawa. Dlaczego?

Smartfony HTC zostają na miejscu – firma dementuje plotki

Nie mówimy tutaj co prawda o oficjalnym oświadczeniu CEO, ani o komunikacje prasowym. Informacja pochodzi od jednego z przedstawicieli firmy, który podczas wywiadu dla portalu TechRadar stanowczo zaprzeczył tego, jakby koncern zamierzał pozbyć się działu mobilnego.

Według wspomnianego jegomościa firma zamierza kroczyć ścieżka obraną już wcześniej. Czyżby długofalowy plan, w którym po zyski zaczną pojawiać się dopiero po określonym czasie? To mało prawdopodobne, ale rynek Mobilny potrafi zaskakiwać.

Źródło: TechRadar

 

 

_________________________________________

Zapraszamy do naszego e-sklepu, gdzie znajdziecie szeroki wybór sprzętu w bardzo atrakcyjnych cenach. Polecamy również profil Vip Multimedia na Facebooku.

Dodaj komentarz

6482 More posts in News category
Recommended for you
HP OMEN 27c Gaming Monitor – nowy monitor dla najbardziej wymagających graczy

HP prezentuje OMEN 27c Gaming Monitor dla najbardziej wymagających graczy Firma HP wciąż udoskonala i...